škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadan gelen gıcırdama sesleri..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sysyphos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Octavia 1.6 TDI Elegance sahibiyim.. Aracım yeni olmasına rağmen engebeli yollarda sanırım arka bagaj kapısından gıcırdama sesi geliyor.. Sesin başka bir yerden gelme ihtimali var mı, ne gibi çözüm önerileri var?..

Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekler, şimdiden teşekkür ederim..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde A4 kasa var incelediğime göre bagaj kapakları aynı yapıda genelde ses bagaj kapağının iç kısmındaki plastikten gelir onların tırnaklarına biz süngerimsi bir bant sardık sonra yerine oturttuk kesti sesi :)

Çevrimdışı dogmatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Plakayı kontrol ettiniz mi?Ses kaynağı olabiliyor bazen oturmamışsa.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dogmatik;155523
Plakayı kontrol ettiniz mi?Ses kaynağı olabiliyor bazen oturmamışsa.

Plaka genelde gıcırdama yapmaz tıkır tıkır ses yapar :)

Çevrimdışı dogmatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arka koltukları yatırıp tekrar dik yapın.yerine oturmadığındada ses gelebiliyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bagaj ve kapı fitillerine uygulana bazı bakım ürünleri gıcıdamalarına yol açıyor  ;)

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sysyphos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazdıklarınız için teşekkürler, dikkat çektiğiniz noktaları inceleyeceğim..

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;155684
Benim plaka arkada senfoni yapiyor resmen...
ilginç aynı ses bende de var. siz plaka deyince olabilir mi acaba diye düşündüm. sesi daha çok parke taşı döşenmiş yollarda yapıyor. çok ince bir tikirti diyeyim. hatta bagaj kapağını kapıtırkenki çıkan sesi hiç beyenmiyrum. sanırım onun da müsebbibi plaka.
ikinci olarak devir göstergesinin olduğu yerden bir ses geliyor. çok hafiften  bir ses. sanki kurulmuş bir şey geri boşanıyormuş gibi. yoksa bu sesler bu arabalarda kronik ses sorunları mı ? işin ilginci nerdeyse bu sesin aynısı şahin göstergesinden de geliyordu. yoksa benim şahinin ruhu bu arabaya mı geçti.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bagaj kilidi yapıyor. Sert kapayın geçer, inan ki bak :D

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa bey, plakalik plastik ve icinde metal plaka var, arka taraftaki en ufak hareket sanki metal plastige veya metal metale surtuyormus gibi ses cikartiyor, parke yollarda, hiz tumseklerinde, bagaji kapatinca, yollardaki delik gediklerde, hiz uyarisi kalin cizgilerde surekli bu ses geliyor. Cozumu basit, plakaligi sokup, gri slikonla plakayi direk yapistirmak plakalik olmadan, ama arabanin ustune sinek konunda cildiran ben, boyle bir hareketi hayatta yapamiyorum maalesef  :).

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla bence o sese katlanmaktansa bahsettiğiniz çözümü uygulamak daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

octaviaman

• Ziyaretçi
Arabayı çok dinlemeyin müzik dinleyin.:)

A5 ler de arka koltuk sırt dayama kenarlarında ki köpük döşemeler bile zaman zaman gıcırdama yapabiliyor.

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son 4 yılda 3 farklı a4 kasa octavia tour kullandık.

a5 kasayı bilmiyorum ama, kullandığımız 3 aracın 3ünde de arka kapılarında özellikle garaj giriş - çıkışlarında veya tek taraftan geçilen tümseklerde bariz bir gıcırtı vardı. Yük arka 2 tekerden birisine daha fazla basınca sanırım şasenin esnemesiyle beraber o kapıda gıcırtıya sebep oluyor.

Gene bozuk toprak, çakıl yollarda arka kapılardan gelen gıcırtılar karşılıklı senfoniye dönüşüyordu.

Artık kullanmıyoruz ama a4 kasa octavia deyince olumsuz yönleri bakımından aklıma ilk kemikli vitesleri, sonra da kapı gıcırtısı geliyor.