škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaldırıma vurdum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dün başıma gelen kötü bir olayı kosaca özetleyim.
Arabamla anayolda seyir alırken önüme ara yoldan dacia marka önüme gırladı anayol dar olduğu içinde kornaydı sellektördü derken adama vurmamak için refüje çıkardım arabamı ön sol lastiğim yarıldı. Arabanın orjinal pirelli 215/55r/17 ebatındaki lastiğimi değiştirmek zorunda kaldım neyse değiştirdikten sonra arka lastiğimin birini öndeki yeni değişen lastikle değiştirdim. Yeni takılan lastiğin markası(gt radial) her neyse bugün arabada ses var mı yokmu diye denemeler yaptım gaz fren ani dönüşler sağ sol derken sport modda gaza yüklendiğim zaman arabamın sağa çektiğini farkettim yalnız seyir halinde bir sıkıntı yok direksiyonu bırakayarak frenede bastım 70 km hızla ondada bir sıkıntı yok. Tek sorun yüksek devirde hızlanırken arabam sağa doğru çekiyor yeni takılan gt radial lastik sağ arka tarafta acaba lastik farkında dolayı mı yapıyordur?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle büyük geçmiş olsun, bu tür insanları da Allah ıslah etsin diliyorum.
Alınan darbe rot-balansı bozmuş olabilir. Yapılmadıysa yaptırmakta fayda var. Yeni lastipin sürtünmesi bu kadar etkiler mi bilemiyorum?

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağ olun. Arabamın üstündeki pirelli lastikler sert lastik yeni takılan lastik pirelliden daha yumuşak sanırım onun etkisi olabilrmi diye düşünüyorum bildiğim kadarıyla rotlarda bir sıkıntı olsa seyir halimdeykende çekme yapar araba ama desiğiniz gibi göstermekte fayda var.

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
süperb kaç model ya pirelli lastik mi kaldı ki

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Stepneniz orjinal boyutsa, ince degilse ve o da diger ucuyle ayni desense, stepne lastigini yeni aldiginizla degistirebilirsiniz.
Lastik farkliligi olumsuzluk gosterebilir.
Rot ayari yaptirmanizda ve darbe goren jantinizda yamulma olup olmadigina baktirmanizda dakesinlikle fayda olacaktir (gozle anlasilmayabilir).
Allah bir daha boyle seyler vermesin, gecmis olsun...

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: diziseti;647664
süperb kaç model ya pirelli lastik mi kaldı ki

Bende de kasim-2018 style var. Pirelli...

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
acayip yol sesi yapıyor 2 3 yıl sonra. Sana tavsiyem arabayı uzun yıllar kullanmak istiyorsan yeniyken sat internetten düzgün lastik al dört tane

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Stepne lastiğim continental boyutları eğer aynıysa o lastikten 1 tane daha getirtip ön 2 lastiğide değiştirmeyi düşünüyorum eğerki problem hala devam ederse servis yolu görünüyor etmesede rot başları salıncaklar vb aksamların illaki serviste bakılması gerek es geçmemekte fayda var.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rot ayarı ve janttaki olası hatalara bakılmasında yarar var ama yeni lastiğinizdeki desenler asimetrik simetrik çok önemlidir lastiğin hamuru sert yumuşak marka vs vs önemlidir büyük ihtimal sorununuz yeni lastikle alakalıdır. Sizin başınıza gelen olayın hemen hemen aynısını bende yaşadım hızım çok düşüktü kaldırımın sivri köşesi sağ ön lastiği parçaladı ama ben ön iki adet birden değiştirdim hiç bir sorun yok önden çıkan diğer lastiğide stepne yaptım. Benim stepnede Continental di ama orijinal lastik ebadında değil şimdi orijinal ebatta stepnem oldu :):):)
« Son Düzenleme: 04 Mart 2019, 11:52:11 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Daha lastikçiye götüremedim arabamı iş çıkışı mutlaka halletmeyi düşünüyorum kafama takılıp duruyor yapılması veya bir an önce halolmasını istiyorum güncel bilgilerle sizleri tazeleyeceğim her şey için teşekkürler. (Hızım 45-50 civarıydı)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burakbey;647697
Daha lastikçiye götüremedim arabamı iş çıkışı mutlaka halletmeyi düşünüyorum kafama takılıp duruyor yapılması veya bir an önce halolmasını istiyorum güncel bilgilerle sizleri tazeleyeceğim her şey için teşekkürler. (Hızım 45-50 civarıydı)

Hızınız biraz daha yüksek olsa daha büyük sonuçları olabilirdi geçmiş olsun. Lastik deyip geçmemeli aracın en önemli hayati parçasıdır ihmal etmeyiniz bir an önce gereken ne ise yaptırınız tavsiyem iki lastik değiştirin Bridgestone Turanza T001 tavsiye ederim iyi bir lastiktir ıslak ve kuru yol tutuşu iyi ve sessizdir. Asimetrik desenlere sahiptir yağmur suyu tahliye kanalları geniştir ben çok memnunum orijinal lastiklerim Michelin Energy Saverdi en az onlar kadar iyi diyebilirim.