škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 648429

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;195980
Hayırlı olsun Mustafa  :ok:

Sen dizeli severdin, şaşırdım benzinli aldığını görünce  :)

sagolasın Hocam, :)
dizel gibisi varmı? insallah 2 yıla kadar dizele geri dönecegim, muhtemelen 1,6 dizel olur bu sefer,
aklımda degistirmek yok idi aslında, Fabis den cok memnundum, fakat biraz daha binseydim agır bakımları gelecekti, 200 bin ini görünce piyasa değeride bayagı düsecekti, (meshur sehir efsaneleri 100bin dizel sorun yaratır, 200 bin dizel hic alınmaz), halbuki tdi canavar makine, kullanmayı bilirsen üzmez insanı,
istedigim fiyatı veren cıkıncada gözünün yasına bakmadım malesef:(, ama gözüm arkada degil alan kiside daha önce Fabia kullanmıs, Fabianın ne oldugunu bildigi icin taa Ankaradan geldi aldı, iyi bakacaktır mutlaka,

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;195992
...200 bin ini görünce piyasa değeride bayagı düsecekti, (meshur sehir efsaneleri 100bin dizel sorun yaratır, 200 bin dizel hic alınmaz), halbuki tdi canavar makine, kullanmayı bilirsen üzmez insanı...
Cumartesi Şahkan Oto' da 301 bin küsür devirmiş Octavia 1.9TDI SW vardı. Kaç litre yağ koymuşlarsa, değişimde de o kadar çıktı makineye.:wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar plaka içi başvuru yaptım,emniyete gittim şoforlar odasına göderdi dosya açıldı emniyete teslim edilecek yarın,20 tl dosya ücreti varmış,30 plaka varmış,ruhsata para vermiceksiniz dedi ben hala inanmıyorum olacak şeydeğil bi yanlışlık ollmalı diye düşünyorum.izmit'ten sonucu geldiğinde plakamız çıkacak.
Bu arada bugün 20 km lik yolda bir rekor daha yaptım.100km de 6.4 lt yakaladım.ş.i/ş.d karma olarak.Ama güven beyin(engin'in forumundan) dediği gibi uzun yolda 5.7lt görmek mümkün görmeye başladım.Yakın zamada fethiye yolculuğum olacak gibi denemeyi düşünüyorum.Bugün hız aşım limit uyarısını yaptım 75km hıza uyarlamıştım ama bu arada bu hız uyarısı ekranda varken anlık yakıt ekranda görümüyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam plakanız değişince sigorta da değişiyor demiştim ona baktınız mı?

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sigortayı zaten kocaeli'n de aracı noterden aldığımda yaptırdım hem kasko hem trafik sigortasını.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ahmedb;196075
hocam plakanız değişince sigorta da değişiyor demiştim ona baktınız mı?

Alıntı yapılan: fenomen;196252
sigortayı zaten kocaeli'n de aracı noterden aldığımda yaptırdım hem kasko hem trafik sigortasını.
Plaka değişince en azından kasko firmalarına değişikliğin bildirilmesi lazım. Belki de poliçeler yeniden düzenlenecek.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam yeni plakanız belli olunca, sigorta acentasına gidip, plaka düzeltemesi zeyilname yaptırmanız gerekiyor, iki dakikalık bir is, ücreti yok, sigorta firmasının oradaki acentasıda yapar muhtemelen,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün sabahtan işlemler bitti yeni plakam 48 RA 759 oldu.Plakalık almadım sadece plakayı vidayla montajladık.Ama boyalı şeklini pek sevmiyorum.sonra uygun bir zamanda pc den çıktı alarak yeni plastik kaplamamı ne oluyor onu düşünüyorum.Ruhsatı aldık hayırlısıyla.Ruhsata para vermedik sadece dosya ücreti 20,plaka 30 verdik o kadarmış.Sigorta için zeyilnameye gerek duymadık çünkü 48 olacak diye şerh yazıldıydı sadece ra 759 ilave olacak o kadar.
Turker bey 90 ı rahat buluruz gibi,eh yani şunun şurasında 87 olurda 90 geçmezsek ayıp olur zaten.

06lkn66

• Ziyaretçi
hocam zirveye oynuyo konunuz 1000 mesaj yapın tamamdır:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;196456
:ok::+1::++:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;196456

Abi araca yaptığın çalışmaları bu konuya yaz patlar gider zaten. :++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakkaten hocam sen bu konuda devam et :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Değerli Dinleyiciler,

88. sayfaya girmemize çok az kaldı.Ama genç Fenomen konu hakkında  100'ü geçeceklerini ifade etti.Ve üyeler bu duruma çok sevindiler.:)

:D:D:D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah