škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VİTES ORANI-HIZ HESAPLAYICI (daha doğrusu linki)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.fatboyraceworks.com/gears/

Bu linkte aracınızın şanzıman oranlarını ve lastik ebatlarını birer birer girerek, aracınızın "kaç devirde kaç mil hıza ulaşacağını" hesaplatabilirsiniz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var; vites oranları bölümüne oran yazarken virgül değil, nokta kullanmalısınız. Örneğin "3.35" yerine "3,35" yazarsanız hesaplayıcı bunu kabul etmiyor.

Bundan başka çok dikkat edilecek bir şey yok zaten.:ok:

Ha bir de; mil/s'yi km/s'ye çevirmek için orda yazılı olan değeri alıp 1.609 ile çarpmanız gerekiyor; tam değeri bilmeyenler için faydalı olabilir.:ok:

İyi hesaplamalar.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bu iyi oldu, A4 octi başlığında bi bak neler yazmışım :++: insan görürde koyar :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;22510
bu iyi oldu, A4 octi başlığında bi bak neler yazmışım :++: insan görürde koyar :D

:kiki: Aslında gördüm zaten. Ama 2 sebepten koymadım; 1.si önceden de belirttiğim gibi site linki vermem hoş görülmeyebilir diye düşünmem.:polis:

2.si de senin o kadar el ve zihin emeği ile hazırladıkların karşısında kolaycılık yaptığımı hissedip utanmam.:uuu::kus2::++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;22512
senin o kadar el ve zihin emeği ile hazırladıkların karşısında kolaycılık yaptığımı hissedip utanmam.:uuu::kus2::++:

bırak şindi... yeme beni. :lol:

neyse eyvallah cidden iyi oldu bu, ben bi arabanın donanımına hiç bakmam, ilk baktığım tabi ki fiyatı :kiki::kiki::kiki:

şaka bir yana ilk motor şanzıman ağırlık uyumu, max tork beygir devirlerine bakarım.

klimasız, hidrolik direksiyonsuz, airbagsiz, ABS siz, müzik çalarsız, tavan ve kapı döşemesiz, kriko camlı arka koltuksuz şöle bi 200 beygir fabia yapsalarda parası sırf motor şanzıman ve kaba demiri tutsada alsam....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;22515
bırak şindi... yeme beni. :lol:

neyse eyvallah cidden iyi oldu bu, ben bi arabanın donanımına hiç bakmam, ilk baktığım tabi ki fiyatı :kiki::kiki::kiki:

şaka bir yana ilk motor şanzıman ağırlık uyumu, max tork beygir devirlerine bakarım.

klimasız, hidrolik direksiyonsuz, airbagsiz, ABS siz, müzik çalarsız, tavan ve kapı döşemesiz, kriko camlı arka koltuksuz şöle bi 200 beygir fabia yapsalarda parası sırf motor şanzıman ve kaba demiri tutsada alsam....

M3 GTR verelim sana,bilmem kaç yüz bin dolarcık ama üzerinde ne sis farı var ne teyp var :hanz:
Bizim arabalarıda boşaltsak performans direk ikiye katlanır merak etme :hanz: 1 stepne 1 saniye fark ettiriyor neredeyse :hanz:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;22515

Kesinlikle... "Octi A4'ün dişli oranları" başlığında da yazdım; sırf bu olaya dayanarak A5 MPI konusundaki bütün şüphelerimi giderdim. :ok:

Şunu söyleyeyim; ağırlık, tork grafiği ve vites oranı bilgisi performans talebi konusunda eşsiz bir kaynak, dayanak. Sırf bunlara bakarak, düşündüğüm otomobilin tatmin gücünü hesaplayabilirim kafamda. Hadi benim oto alma durumum yok; umarım bunları düşünen, hesaba katan, potansiyel alıcı arkadaşlar bundan faydalanır.:ok:

Ayrıca; o dediklerin olmazsa Fabia zaten 200 hp gibi gider; motor değişimine gerek bile yok.:hanz: Hayal bile edemeyeceğin bir yakıt ekonomisi de cabası.:)

Opel'in Speedster modeli 1ton'un altında tüysiklet bir ağırlığa sahip. Normalde Vectra da hem çok az yakmayan hem de çok gazlatmayan 147'lik 2.2 motor, Speedster'i hem uçuruyor; hem de 1.6 Astra'dan düşük tüketim veriyor.:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
aslında araba eskisin, yapacağım bütün bunları. sökeceğim içinde ne varsa. hadi şimdi yine aile biniyor falan...

-kapı döşemeleri

-stepne seti komple

-tavan-bagaj döşemesi

-arka koltuklar

-CD player

-6 hoparlör

-paspaslar(hadi taban döşemesi dursun)

-ön torpido döşemesinin alt kısmı, sis farı takılırken sökmüştük baya büyük parça

-ve bagajdaki, torpidodaki ıvır zıvır

toplam kaç kg eder fikri olan???

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;22523
aslında araba eskisin, yapacağım bütün bunları. sökeceğim içinde ne varsa. hadi şimdi yine aile biniyor falan...

-kapı döşemeleri

-stepne seti komple

-tavan-bagaj döşemesi

-arka koltuklar

-CD player

-6 hoparlör

-paspaslar(hadi taban döşemesi dursun)

-ön torpido döşemesinin alt kısmı, sis farı takılırken sökmüştük baya büyük parça

-ve bagajdaki, torpidodaki ıvır zıvır

toplam kaç kg eder fikri olan???

Bir de Türkiye Jokey Kulübünden bir Jokey bul 40 Kg'lik falan o kullansın arabayı :kiki::kiki:
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YÜKSEL;22568
Bir de Türkiye Jokey Kulübünden bir Jokey bul 40 Kg'lik falan o kullansın arabayı :kiki::kiki:

hıaah çok bombaydı :kiki:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hesapladım bizim TDI 5. viteste 150 km hız yapıyomuş fabrika verisi 172 zaten:confused:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;22577
hesapladım bizim TDI 5. viteste 150 km hız yapıyomuş fabrika verisi 172 zaten:confused:

yanlışın var.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
hayır ondan demedim hesabın yanlıştır. linkte 122.53 mil çıkıyor ki bu da 195 km/s falan eder.

denemelerimde aynı şeyi doğrular nitelikte. karşılaştırabilirsin. matematik kadran-teker hızında şaşmaz.

http://www.dailymotion.com/relevance/search/1.4+fabia+TDI/video/x8mghx_fabia-14-tdi-0190-kph_auto