škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.3 punto tüketimi

omer06 · 37 · 10737

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geldim ankaraya 100 km civarında seyrettim ama bu sefer 4.2 ile geldim :D sıkıldım aralarda bastım yokuşta gıcık oldum :D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: benugo;193814
Yakıt tüketimi iyiymiş gerçekten,
Benim eski 206 1.4 hdiylen, 150 tl ile 1190 km yol yapmıştım -km de 120 kuruş yani- uzun yolda bayağı iktisatlıydı gerçekten. 2 hafta önce 206 yı verip Superb Tsi aldım, henüz 900 km de, 206 dan sonra biraz fazla yakıyor gibi lakin bi söz vardır "Aslan Besliyorsan Ne Yediğine Bakmayacaksın". Konforu yeter yolda gittiğimi anlamıyom ki, bi yere varınca la geldim mi diyorsun.
:++::++: demiyin böyle ya :D benimde 2009 model bordo renkli SuperB m vardı sattım octavia aldım sıfır.ama SuperB nin verdiği sürüş hissini vermiyor :D  ama sınıfının lideri bana göre octaviada kendi sınıfında lider SuperBde (premiumları saymassak)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omer06;193962
geldim ankaraya 100 km civarında seyrettim ama bu sefer 4.2 ile geldim :D sıkıldım aralarda bastım yokuşta gıcık oldum :D
bas bas :++::++::++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Değerler güzel, dönüştede tut ortalamayı daha doğru değer verir. Mesele benim 3litre ortalama ile gitmiştim 50 km kadar yolu sonra dönüştü 4 küsürlerle döndüm meğerse yokuş aşağıya gitmişiz hep :) dönüşte anladık :)

Multijetle 4 litre üzerinde pek görmezsin şehir dışı, şehir içide 5.5 tan fazla görmezsin,
Alt limit sabrına kalmış :)

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;194174
Değerler güzel, dönüştede tut ortalamayı daha doğru değer verir. Mesele benim 3litre ortalama ile gitmiştim 50 km kadar yolu sonra dönüştü 4 küsürlerle döndüm meğerse yokuş aşağıya gitmişiz hep :) dönüşte anladık :)

Multijetle 4 litre üzerinde pek görmezsin şehir dışı, şehir içide 5.5 tan fazla görmezsin,
Alt limit sabrına kalmış :)

sağol ercan abi
alt limitleri yollar düz olsa 3 ü çok rahat görüyo

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;192904
Güzel sonuç hacı, bi de geri dönüşü tut, ikisinin ortasını al, en neti o olur, düşebilir bile daha.

Son kisma ozellikle katiliyorum. Sacma bir surus tarzi uygulanmadigi surece kesinlikle daha da dusulecektir.:)

Alıntı yapılan: hakanerdogan;193012
180 1.4 TDI'dan belirgin zayıf, artı basınca 1.4 TDI kadar tatlı ses veren dizel motor bilmiyorum.

2.0 TDI bile sessiz sessiz çırlıyor, 1.4 TDI'da tam bir kükreme var :)

Abi bu 2.0 TDI CR hakikaten komedi. Bizim arkadasin kodaman Tiguan'inda sesini ilk kez adam akilli duyunca hayal kirikligi yasamistim.

Ha, yorumun 2.0 TDI PD icinse o zaman ciddem sasiririm bak.

Alıntı yapılan: fenomen;193027
Hasan bey ikimizde alsakmı bu motordan acaba?

Hocam, birakalim simdi. Hakan onunuze "Escalade gibi" Multijet'i koydu, "I Ih, istemem. Suya atinca yuzmuyor" dediniz.:D Simdi "alsak mi" diyorsunuz.:bnn::++:
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2011, 02:07:10 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;195147
Son kisma ozellikle katiliyorum. Sacma bir surus tarzi uygulanmadigi surece kesinlikle daha da dusulecektir.:)
 :

bencede abi birazda yolla arabaya alışmakla alakalı bellirli bi deviri hızı aldıktan sonrada yakıt oldukça düşüyo misal 110 civarından bi süre gidince ayağı iyi ayarlayınca nerdeyse 80-90 la giderken ki tüketimini yakalıyorum