škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Duman kesici?

Ziyaretçi · 12 · 7624

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe_38

• Ziyaretçi
selamlar :)

dün fark ettim caddy'de gaza yüklenince fazla duman atıyor arabada bir kamyon edası oluşuyor :++: tekzende duman kesici diye bir ürün gördüm sizce nasıldır alsam etkisi olurmu? veya motora vs.zarar veririmi?

ürün bu

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-677005001-super_x_yag_katkisi_duman_kesici_35.aspx

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Efe sorunun nedeni, yanmamış çiğ mazot atmandan kaynaklanıyor. Bu nedenle aracın turbo sisteminin ve yanma odalarının gözden geçirilmesi gerekir. Hava filtrelerinin temiz olduğuna ve intercooler ayrıca diğer tüm turbo ekipmanlarında bir kaçak olmadığına bakmak daha kesin bir çözümdür her zaman...

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Chip varsa araçta biraz sert biraz yazılım sonucu duman atar.

efe_38

• Ziyaretçi
berker abi arabanın 90bin bakımı daha 3-4 hafta önce yapıldı tüm filitreler,yağ vs. değişti,mazota bağlasam aldığımızdan beri eurodizel koyulur bir anlam veremedim :( aslında müsayit olduğum zaman turbosu ne alemde ölçtürmek istiyorum :)

araçta chip yok,kmsi yüksek olsa ona bağlarım ama 5.5yaşında 93binde...

aslında dizel araba sıkıştırınca duman atar normaldir zaten öncede duman atardı ama dün arabayı fazla sıkıştırdım 0-120 arası dip gaz gittim arada bir dikiz aynasından bakınca arkadaki arabalarında far ışığıda tam gösteriyordu ve attığı duman hoşuma gitmedi :(

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Asılınan dizel duman atar, sorun yok. En benim arabam atmıyor diyeninki bile full throttle'da atmak zorunda.

Düz sabit giderken baca gibi tütüyorsa sıkıntı vardır.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu gibi ürünler hikaye bence dizel tam gazda duman atar..
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
Benim aracımda mazot basıncı oldukça açık olan bir yazılım var. Attığım dumanı bir görsen :) Biz direk köfteci spec diyoruz :)

O kadar duman normal. Hakanın dediği gibi dizel araçların çoğu bu dumanı atıyor.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliergun;188342
 :) Biz direk köfteci spec diyoruz :)

Böhöhöhyt :++:

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
enjektör veya pompa ayarları bozuksa duman yapabilir

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliergun;188342
Benim aracımda mazot basıncı oldukça açık olan bir yazılım var. Attığım dumanı bir görsen :) Biz direk köfteci spec diyoruz :)

O kadar duman normal. Hakanın dediği gibi dizel araçların çoğu bu dumanı atıyor.

Hiçte bile Kara Tren Spec :hhh:

:++::++:

efe_38

• Ziyaretçi
doğrudur vallaha dizel araba atar hacıabi :D bundan önce bu kadar atmıyorduda ondan sordum önceden dipgazda bile belli belirsiz atardı şimdi iyice kamyon stayla durumuna düştük :++:

farketmemin sebebide kırmızıda durdum yanıma e30 geldi gaz verip verip duruyo zaten hastasıyım o arabanın bide yanıma durmuş gaz veriyo,ahh be gayri canıma getti dedim kalktık ferrari şahin kapışması gibi oldu ama bu sefer ezberleri bozuk şahin aldı :++: oğlan mis gibi sıkıştırıyo arabayı arkasında toz yok tabi benzinli ondanda bide ben baktım anaa biran altımdakini bmc kamyon sandım :D :D

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle