škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Tercihi

anıl · 20 · 8503

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: anıl;185203
Arkadaşlar, Marshall nasıl bir lastik markasıdır ?

Sert, patiye düşüren bir modelini almıştım yıllar önce, ucuz etin yahnisi diyeyim. Ama modeli de önemli. Bence bildik markalardan şaşmayın.

Hiç kimse kaliteden ödün vermeden bir ürünü daha ucuza satamaz, satmaz  ;)

Çevrimdışı anıl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle haklısınız, İrfan bey. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Continental ve Michelin önerim olabilir 205/55/16r kullanıyorsanız ölcüleri buysa öncelikleriniz yumuşak lastik olabilir. ama gecenlerde bir forumda sordulardı bana 4 mevsim lastık hangisi arkadaşlar 4 mevsim diye bir olay yok:) mevsimlik lastıkde diye bir olay yok :) o lastikciler malını satmak amaclı işte türkiye hava kosullarına uyan yazın kışı gecirebileceginiz sürebileceginiz lastık 4 mevsimlik denilen lastıktır.

size michelin primacy hp 205/55/16r önerim bu lastikten 5 sene kullandım goodyear lastiklerine 10 basar diyebilirim frenleme mesafesi yağmurlu havalarda cok iyi öncelligi bu yaz kış kullanabileceginiz bir ürün bide lastık aldıgınızda nitrojen mutlaka koyunki sessizligi yol sesini iceri vermesin bugun bana sessiz lastik var desinler yalan:) o sessiz denilen lastıklerın icine nitrojen basılıyor nitrojen gazıda normal hava dedigimiz gazdan sessizdir icinde su icermez ve hava icermez ve ısınma süreleri farklıdır nitrojenle normal komprasör havasının:) uzun yola giden tır söförleri nitrojen basarlar genellikle lastık ısınmasın diye
ilk önerim michelin primacy hp michelin energy diye lastık cıkmış sakın o lastige girmeyin derim cok düz bir lastık yolda arabanın rahat gidişini sebeb oluyor ve yakıt tasarufu yapmasına neden oluyor kışın ve yağmurda fren mesafesi pek iyi degil
gine michelin getirdigi bf amerikan lastıklerı var bf goodrick onu önerim amerikanın süper lastik üreticisir sonra contanitel bakın derim ama michelin lastiklerinden şaşmayın
goodyear cinde üretilen lastikleri cok iyi lastık degil 6 yılda garanti verseler goodyeardan zevk alamadım:) 20bin km sonra goodyear başlıyor lastık bozuluyor aşınıyor:) hp serisine bakın derim lassa briston falan hikaye:)

dunlop önermem aşırı sert ve yumuşak lastikleride yol sesi cok fazla yapıyor nitrojende bassanız direksionda siz oturuyorsunuz:)
ıslak yolda fren konusunda en iyi lastık primacy hp 205/55/16 ve kar ve diyer yollarda yol tutuşu en iyi lastıktir unutmayın :)  karar sizin goodyear 2 yıldır kullanmadım birşey diyemem
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2011, 12:20:06 Gönderen: dikmentr »
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı anıl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu fikirler aydınlatıcı oldu, teşekkür ederim; zaman ayırdığınız için...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;186179
Continental ve Michelin önerim olabilir 205/55/16r kullanıyorsanız ölcüleri buysa öncelikleriniz yumuşak lastik olabilir. ama gecenlerde bir forumda sordulardı bana 4 mevsim lastık hangisi arkadaşlar 4 mevsim diye bir olay yok:) mevsimlik lastıkde diye bir olay yok :) o lastikciler malını satmak amaclı işte türkiye hava kosullarına uyan yazın kışı gecirebileceginiz sürebileceginiz lastık 4 mevsimlik denilen lastıktır.

size michelin primacy hp 205/55/16r önerim bu lastikten 5 sene kullandım goodyear lastiklerine 10 basar diyebilirim frenleme mesafesi yağmurlu havalarda cok iyi öncelligi bu yaz kış kullanabileceginiz bir ürün bide lastık aldıgınızda nitrojen mutlaka koyunki sessizligi yol sesini iceri vermesin bugun bana sessiz lastik var desinler yalan:) o sessiz denilen lastıklerın icine nitrojen basılıyor nitrojen gazıda normal hava dedigimiz gazdan sessizdir icinde su icermez ve hava icermez ve ısınma süreleri farklıdır nitrojenle normal komprasör havasının:) uzun yola giden tır söförleri nitrojen basarlar genellikle lastık ısınmasın diye
ilk önerim michelin primacy hp michelin energy diye lastık cıkmış sakın o lastige girmeyin derim cok düz bir lastık yolda arabanın rahat gidişini sebeb oluyor ve yakıt tasarufu yapmasına neden oluyor kışın ve yağmurda fren mesafesi pek iyi degil
gine michelin getirdigi bf amerikan lastıklerı var bf goodrick onu önerim amerikanın süper lastik üreticisir sonra contanitel bakın derim ama michelin lastiklerinden şaşmayın
goodyear cinde üretilen lastikleri cok iyi lastık degil 6 yılda garanti verseler goodyeardan zevk alamadım:) 20bin km sonra goodyear başlıyor lastık bozuluyor aşınıyor:) hp serisine bakın derim lassa briston falan hikaye:)

dunlop önermem aşırı sert ve yumuşak lastikleride yol sesi cok fazla yapıyor nitrojende bassanız direksionda siz oturuyorsunuz:)
ıslak yolda fren konusunda en iyi lastık primacy hp 205/55/16 ve kar ve diyer yollarda yol tutuşu en iyi lastıktir unutmayın :) karar sizin goodyear 2 yıldır kullanmadım birşey diyemem

-4 mevsim lastigi diye bir sey var; ama insanlarin 4 mevsimlik diye bildigi lastikler genelde 4 mevsimlik degil.

-Ayni lastikte standart hava yerine Nitrojen kullanilmasinin sese olan etkisini bilemem. Daha once his karsilasmadigim bir iddia. Ama Nitrojen gazinin ses seviyesinde etkisi olsa bile bir lastigin ses duzeyini etkileyen tek unsur olmadigini kesin olarak soyleyebiliriz. Tamaminda normal hava kullanilmis onlarca degisik model ve olcude lastigin karsilastirildigi testler farklari acikca ortaya koyuyor zaten.

-Michelin Primacy HP hakikaten cok basarili bir lastik. Ozellikle kuru zeminde hakikaten cok on plana cikiyor. Ama islak zeminde fren konusunda en iyi olmasi soz konusu degil. Daha basarili rakipleri var. Zaten Michelin piyasadaki butun ana modelleriyle (Pr HP, Energy Saver ve Primacy Alpin) islak zemin performansinda kimi guclu rakiplerinin gerisinde kaliyor. Michelin'in asil konusmaya basladigi yer dedigim gibi kuru zemin. Bu belirttigim 3 ana model de kuru zeminde hakikaten cok basarili.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]