škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

a4 octi ön sağ cam sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar octi a4 ön sağ cam düğmesine sürücü kapısındaki düğmeden bir defa bastığımda ya tamamen kalkıyor yada açma moduna basarsam komple açılıyor,yarıda bırakacak olursam arka arkaya düğmeye müdahalede bulunuyorum.Yani düğmeye ne kadar dokunursan o kadar açılması gerektiğini düşünüyorum nitekim sürücü tarafındaki cam dediğim gibi kapanıp açılıyor.bunlarda da proğram sorunu oluyormu yoksa orjınalinde mi böyle oluyor,olması gereken nedir?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
düğme iki kademe. 1. kademe tırnak kırılmış sanırım. düğmede bozukluk var. benimde sol cam aynı...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

octaviaman

• Ziyaretçi
Cam hareket halindeyken tekrar basarsan durur ve sonrasında bastığın müddetçe hareket eder.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;10007
Cam hareket halindeyken tekrar basarsan durur ve sonrasında bastığın müddetçe hareket eder.
yani anormal bir durum sözkonusu değil,her şey normal diyorsun öyle mi?

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: marjinal;10013
yani anormal bir durum sözkonusu değil,her şey normal diyorsun öyle mi?

biliyorsun cam aynı anahtarla iki türlü hareket ediyor.
birincisi tek basışta komple hareketi tamamlıyor.
ikincisi cam anahtara bastıkça hareket ediyor.

Tuşa camı açmak için ilk bastığımızda ,camın ilk hareketi  sonuna kadar açılacak şekilde oluyor.O esnada tuşa tekrar basılırsa iş otomatikten çıkıp.Manuel hale dönüyor.Aynı şey tersi içinde geçerli.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler ömer bey....

Çevrimdışı delidolu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;9981
Arkadaşlar octi a4 ön sağ cam düğmesine sürücü kapısındaki düğmeden bir defa bastığımda ya tamamen kalkıyor yada açma moduna basarsam komple açılıyor,yarıda bırakacak olursam arka arkaya düğmeye müdahalede bulunuyorum.Yani düğmeye ne kadar dokunursan o kadar açılması gerektiğini düşünüyorum nitekim sürücü tarafındaki cam dediğim gibi kapanıp açılıyor.bunlarda da proğram sorunu oluyormu yoksa orjınalinde mi böyle oluyor,olması gereken nedir?

Orjinali böyledir.

Ön caplar için 3 kural vadır.
1.kural: kapalı iken açma yönüne tek tık yap bırak cam sonuna kadar açılır, açık iken tersini yapınca tek tıkla sonuna kadar kapanır.
2. kural: camlar kapalı iken tek tık ile açma işlemi yaparken 1 defa daha açma işlemi için tek tık daha dümeye basarsan o andaki durumda cam sabitlenir, tersi durum için de geçerlidir.
3. kural: cam durdurma mekanizmasının zarar görmesini engellemek için tek tıklama ile aç-kapa işlemi yapmak yerine tuş elle daimi olarak basılı tutularak da camlar sonuna kadar aç-kapa yapılabilir.

başka da 1şey varsa onu da inş. ben de öğreneceğim...