škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavan lambası düğmesi kırıldı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1 haftalık memleket seyahatim az önce tatsız bir sonla noktalandı.şehir içinde markete gitmiştim park halindeyken hanım içindeki o tavan lamba düğmesinin yana doğru kaydıracağım derken eline gelmiş yani orda kablolar tutuyor sanırım ama boşta duruyor yerinden çıkmış yani.bu arada sağ-sol düğmeleri var onlar sağlam olmasına rağmen bastığımda  hiçbir lamba yanmıyor,neler yapabilirim,nerde arıza olabilir?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sabahleyin baktım,hem tavan lambası,hem kolay binişlambaları,uzaktan kumanda,hemde eve dönüş sensörü çalışmıyor.acaba sigorta olabilir mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Elektrikle çalışan aksamdaki arızlar için ilk bakılacak yer sigorta kutusu  ;)

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim araçtada sağa sola getirdiğimizde konumuyanmıyordu sensörleri bilmem lakin lambadaki sorun olarak sigortadan sonra o konumlu anahtarın arka tarafında devreyi tamamlamak için bakır bir araç var üzerindede yay var o bakır yerinden atmışta olabilir

octaviaman

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.Sigortalara bakın önce ama tavan lambası düğmesi boştaysa yerinden çıkmıştır,aynı zamanda yayıda çıkmıştır.Kendinize güveniniz varsa biraz dikkatle yerine takabilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;67492
Geçmiş olsun.Sigortalara bakın önce ama tavan lambası düğmesi boştaysa yerinden çıkmıştır,aynı zamanda yayıda çıkmıştır.Kendinize güveniniz varsa biraz dikkatle yerine takabilirsiniz.
sadece bir düğmenin bu kadar sensörleri tetiklemesi ilginç bişi.fazla donanım bazen insana iş çıkartıyor.alırken fazla donanım olsun derken arıza halinde insan resmen panik oluyor.o zaman hemen ben bir oto elektrikçisi bulmam gerek.sigortalar yandıysa onu herhangibir yedek parçacıdan bulabilirmiyim?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Eğer düğmeyi yengem tam "off" konumunda kırdı ise çalışmaz inip binerken.

Sigorta işi dert değil kaç amper alıp bakıp takıveriyosun yenisini 25 kuruş mu neydi :lol:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;67508
Eğer düğmeyi yengem tam "off" konumunda kırdı ise çalışmaz inip binerken.

Sigorta işi dert değil kaç amper alıp bakıp takıveriyosun yenisini 25 kuruş mu neydi :lol:
off konumunda olup olmadığını bilmem olanaksız.ama sanırım off konumunda.ama aracın kapısı açıldığı zaman otomatik yanıyordu zaten.o lamba yanmasın diye bunu yapmış:(:sopa:napacam bilmiyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam arabayı satacam dediniz küstürdünüz arabayı işte böyle :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;67514
Hocam arabayı satacam dediniz küstürdünüz arabayı işte böyle :kiki:
yok yaw şimdiye kadar beni hiç üzmedi.bu sorun hanım kaynaklıdır tamamen.octinin suçu yok bunda.ama akşam bir akrabam ile konuştum dizel opel corsa'sı varmış inanın şaşırmadan edemedim 12 krş yakıyor km de dedi.gelde isyan etme dedim ama isyan da caiz değil.e octi akşam uzun yolda 6.6 lt yaktı 100 km de.aslında normal ama zam yapanları elime bi geçirsem varya:sopa::sopa::sopa:.e şimdi gelde dizel düşünme.

octaviaman

• Ziyaretçi
Sonuç olarak arabalara en çok yenge hanımlar faktörü zarar veriyor diyebilirmiyiz hocam:kiki: Görüntü de  centilmenlik yapan kapı,ışık açan-kapatan, koltuk yatırıp kaldıran Beyler aslında arabalarını koruyorlar yav:hanz:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;67740
Sonuç olarak arabalara en çok yenge hanımlar faktörü zarar veriyor diyebilirmiyiz hocam:kiki: Görüntü de centilmenlik yapan kapı,ışık açan-kapatan, koltuk yatırıp kaldıran Beyler aslında arabalarını koruyorlar yav:hanz:
:ok::+1:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün octiyi rehabilitasyon merkezine götürdüm.Tavan lambası söküldü,ordaki sağa-sola kayan yerinden çıkan düğmenin olduğu yeri söktü usta gerçekten çok ayrıntılı bir sistem olduğunu gördüm.Aynı zamanda soonrof motorunuda gördüm,aynen kapılarda ki cam mekanizma motoru gibi.neyse o düğme yerinden çıkmış kçük bir yay varmış yerinden fırlamış alıp onu taktı yerine.sonra sigorta paneli söküldü bir adet sigorta patlamış ve 4 yedek sigorta alarak işi toplam işçilikle birlikte 10 tl verdik ve ucuz atlattık.octi beni üzmedi.kendisine anlayışından dolayı minnettarım.aynı zamanda sürücü kapısında ki cam mekanizmasıda çalışmıyormuş sigorta takıldıktan sonra o da çalışmaya başladı.