škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octi col.'na lpg olarak tavsiyeniz

fenomen · 33 · 12514

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşalr collection'na lpg olarak tavsiyeleriniz nelerdir.gerçi bir bekleme dönemim olacak gibi.yani fiyatlar ne olacak belli değil.ama ufak ufak ısınma işine el atmam gerek.sırf orjınallik bozulmasın diye düşünmemiştim ama zamlar beni bu düşüncemden vazgeçirecek gibi.lpg korkum ise arıza vermesi malum lambanın yanma alışkanlığının nüksetmesi.avantajı çok olacak ama dezavantajları nelerdir?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Aha bi tane LPG ci düştü :) Bende 2 tekere düşecem gibi :D

Hocam sen ilksin dahada takmak isteyen çok çıkar ama bu zamların üzerine benzinin ikâmesi olan LPG ye olan talep artacağından otomatikman kit ve işçilik fiyatlarında bi şişrme ile karşılaşılması muhtemel ilerleyen günlerde, söliyim dedim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz 1.8T ye kıydık sen hayli hayli kıyarsın abi zaten kıyılcak birşeyde yok yerliden uzak dur derim BRC olur landirenzo olur e-gas var o da alman italyanların nerdeyse hepsi sorunsuz diyebilirim bu konuda..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59306
Aha bi tane LPG ci düştü :) Bende 2 tekere düşecem gibi :D

Hocam sen ilksin dahada takmak isteyen çok çıkar ama bu zamların üzerine benzinin ikâmesi olan LPG ye olan talep artacağından otomatikman kit ve işçilik fiyatlarında bi şişrme ile karşılaşılması muhtemel ilerleyen günlerde, söliyim dedim.
aynen hakan katılıyorum ama 3.72 de benzin nasıl alınır yaw.şu an itibariyle 205 tl ye dolacak bundan böyle octinin midesi.asgari ücretli maaşının yarısı neredeyse yaw.biraz bekleyeceğim ama geriye gideceğinede aklım kesmiyor.suriye sınırına yakın olsam taktırmazdım ama mecburen taktıracağım.suriye ye yakın olanlar günü birlik ordan gidip alıp geliyorlarmış.depoyu da 10 tl ye fullüyorlarmış.tam 20 kat fark var insanın çıldırmaması elde değil.tek sıkıntım tüp dertleriyle bizde haşir neşir olmaya başlıyacağım ondan korkuyorum.sızdırmazlık,ayarı kaçtı muhabbetleri,ecu arıza verdi dertleri bizide sıkacak ona üzülüyorum.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;59316
Biz 1.8T ye kıydık sen hayli hayli kıyarsın abi zaten kıyılcak birşeyde yok yerliden uzak dur derim BRC olur landirenzo olur e-gas var o da alman italyanların nerdeyse hepsi sorunsuz diyebilirim bu konuda..
fiyatları ne alemde bunların,ayrıca hep şöyle duyuyorum tankları genelde yerli takıyorlarmış diye ne kadar doğru dersen bizzat kendim gördüm.zavoli taktıran arkadaşın tankına aldesa takmış eleman.e o zaman geri ne kaldı ki.tam bir kazıklamadır.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Salla ya 3 günlük dünyada buna mı kafa yoracan bas LPG yi gitsin anasını satayım senin canından kıymetli mi hocam ya... Adam 5.40 arabaya takıyo Atikeri :D

Demin baktım mazothanenin tabelaya, benzin 3.75 diyo mazut 3.06 diyo.

Okula daha arabayla gideni eşşekler söksün.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59325
Salla ya 3 günlük dünyada buna mı kafa yoracan bas LPG yi gitsin anasını satayım senin canından kıymetli mi hocam ya... Adam 5.40 arabaya takıyo Atikeri :D

lpg ne durumda şu anda 2 tl yi geçtimi acaba?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;59324
fiyatları ne alemde bunların,ayrıca hep şöyle duyuyorum tankları genelde yerli takıyorlarmış diye ne kadar doğru dersen bizzat kendim gördüm.zavoli taktıran arkadaşın tankına aldesa takmış eleman.e o zaman geri ne kaldı ki.tam bir kazıklamadır.

Bizimde depo atiker önemli olan demi değil enjektör ecu regülatör şamandıra gibi hayati parçaların italyan veya yabancı olması işi yapan bunlar atikerin tankı çok kuvvetli merak etmeyin geçen gün arkadaşın babası kaza yapmış bagajı içeri göçürmüşler resmen ama sızıntı bile yok:ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59325

mazot ne kadardı önceden bana fazla gelmedi gibi.şu an 100 km  lt yakarsa 2,65 yakacak km de.dizel sanırım 170 krş ancak eder km de.fazla sayılmaz benzine göre.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zamdan önce lpg de 190 kr yakıyoduk col da yaksın 170 kuruş zamla beraber colda yaksın 200 kr bence iyi bir değer?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;59330
mazot ne kadardı önceden bana fazla gelmedi gibi.şu an 100 km  lt yakarsa 2,65 yakacak km de.dizel sanırım 170 krş ancak eder km de.fazla sayılmaz benzine göre.

Ben 8-10 kuruşa giderdim hay hocaaam sen 170 diyon...:confused::confused::confused: Arabayı aldığımda 2,4 Tl idi mazut.

:kiki::kiki:
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2009, 23:01:18 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59335
Ben 8-10 kuruşa giderdim hay hocaaam sen 170 diyon...:confused::confused::confused:

:kiki::kiki:
hakan toledoya ilk taktırdığımda eskişehir ankara arası tüketim 243 kmde 26 lira. :) 1800 cc alet. :)
(geçen sene mart)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Açtırtma bana eski başlıkları :lol: Şehir içinde o dediğini yapıyodum ben. Uzun yolda 7-8 kuruşa Beytullah abiye gidiyodum :lol:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59339
Açtırtma bana eski başlıkları :lol: Şehir içinde o dediğini yapıyodum ben. Uzun yolda 7-8 kuruşa Beytullah abiye gidiyodum :lol:
:D:D

ama senküsü dizel :D biz tork fakiri 1800 lere binioz :D

şuan lpgde toledo 19 20 kuruş yakıyor. leon benznde zam öncesi 25,7 ortalama yapmıştı. 180 liraya 700km. aradaki fark bu kadar az iken lpg mantıklı değil ama saolsn başımızdakiler o fırsatı vermediler geçirdiler zammı :(