škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia 1.8t almayı düşünüyorum...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert0640;53315
ben o kadar parayı 95 model arabaya vermeye karşıyım açıkcası.zaten e36 kasalara karşıda hiç ısınamadım.ama ileride nasip olursa gri bi e46 323 üm ün olmasını isterim.
hı unutmadan benim bütcem en fazla 14000tl.

Biz 30 binde değişim yapmıştık sanırım fabrikasyondan hatalıydı diye düşünüyorum şu an 182 binde hala aynı turbo geçen gün kontrolleri yapıldı taş gibi maşallah :)

Bu arada o 70 binde biter turboya 10-40 castrol koyuyor vw servisi o yüzden işyerindeki araçların çoğunda o civarda turbo değişti ama yağları tam sentetik 0/40 kullanılınca herhangi bir sorun yaşanmıyor turboda yakıt olarakta lpg de ideal ama sen benzinde kullanıcaksan birde gazlıyacaksan istasyonun olması gerekir :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
istasyonun olması gerekir :D
-----------------------
:kiki::kiki::kiki::hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;53326
Biz 30 binde değişim yapmıştık sanırım fabrikasyondan hatalıydı diye düşünüyorum şu an 182 binde hala aynı turbo geçen gün kontrolleri yapıldı taş gibi maşallah :)

Bu arada o 70 binde biter turboya 10-40 castrol koyuyor vw servisi o yüzden işyerindeki araçların çoğunda o civarda turbo değişti ama yağları tam sentetik 0/40 kullanılınca herhangi bir sorun yaşanmıyor turboda yakıt olarakta lpg de ideal ama sen benzinde kullanıcaksan birde gazlıyacaksan istasyonun olması gerekir :D
eyw bilgi  için saolun.ankarada lpg ucuz istasyon a gerenk yok :):favo1:
Detailing Garage
0537 623 54 52

Çevrimdışı bugraGT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
lpg de atikerden falan uzak dur:)

1 numaralı lpg Teleflex dir

1.5 numara Prins

2 numara zavolli-lovato-ladirenzo-brc

turbolu araclarda volvonun fabrika çıkıs lpg sistemi teleflextir zaten sistemide digerlerinden farklı amatör biri bile kaputu açınca anlar farkı çünkü teleflexi görmesi zor:)

kaliteli bir lpg taktırıp gazınızı totalden aldıgınız sürece güzelce binersiniz insallah turbo falanda sorun çıkarmaz.

bu arada aygaz + plus varken total neymiş diyenler olabilir hemn açıklayım:

katkılı lpg ler filtreden başlar enjektörelere kadar zarar verir yaglı bir gaz bunlar filtrelerimi tıkadı, tüm aygazdan alan arkadaslarımı uyardım sırayla filtre değiştirip geldiler yag filtresi gibi yag içinde cıkıyo hep:(

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bugraGT;53732

1.5 numara Prins

turbolu araclarda volvonun fabrika çıkıs lpg sistemi teleflextir zaten sistemide digerlerinden farklı amatör biri bile kaputu açınca anlar farkı çünkü teleflexi görmesi zor:)

kaliteli bir lpg taktırıp gazınızı totalden aldıgınız sürece güzelce binersiniz insallah turbo falanda sorun çıkarmaz.

katkılı lpg ler filtreden başlar enjektörelere kadar zarar verir yaglı bir gaz bunlar filtrelerimi tıkadı, tüm aygazdan alan arkadaslarımı uyardım sırayla filtre değiştirip geldiler yag filtresi gibi yag içinde cıkıyo hep:(
eyw bilgi için saolun:ok:
Detailing Garage
0537 623 54 52

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bugraGT;53732

1.5 numara Prins

Aynen katılıyorum mecburiyetten aygazdan alıyoruz bizde 3-4 ayda bir lpg enjektörü temizletiyoruz yağ içinde yüzüyor enjektörler o yüzden aygaz almayın shell inde lpg si iyidir..

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
güzel bir seçimde bulunuyorsunuz.2000 model altı almayın aracı.99 modellerde turbo yok...Araçta LPG varsa sorun yok.LPG takıp yola devam edersiniz.2000 model SLX 240.000 kmde otomatik vites vardı turbo orjinal turboydu daha bir sorun çıkarmamıştı.LPG vardı kmde şehir içi 200 bin şehir dışı 180 bin yakıyordu...Performansında düşüş falan hiç birşey yoktu.O araçla 230 km/h görebildim(LPG'de :))...Bakımları düzgün yapıldığı sürece kolay kolay sorun çıkarmayan bir araçtır...
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bilgi için teşekkürler.
ama benim bulduğum araba 99 model ve turbolu ruhsatında bile öle geçiyo.sahibide turbolu diyo sizde turbo yoktur diyosunuz anlamadım gitti.artık aracın yanına gidince her şey anlaşılacak t mi değilmi.ama octiyi ocağın 10 unda alabileceğim.elime o zmn para geçiyo.
inş satılmazda bana kalır :D
Detailing Garage
0537 623 54 52

Çevrimdışı stsby

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
99 da Turbo var diye biliyorum nedense... Ben de geçenlerde 2001 1.8T SLX aldım...

Motor testten geçti ve %100 cıktı...

Gayet de memnunum simdilik...