škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

a4 için 205/60/r16

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki 60 yanakda jant değiştirmemde şart mıdır?"zaten alçaltacağımız zaman arabayı 3-4 cm alçaltıyoruz "bu yazdıklarından bişi anlamadım yani nasıl alçaltıyoruz ki,yani senin fabiş de öyle bir özellik mi var yoksa?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;38851
peki 60 yanakda jant değiştirmemde şart mıdır?"zaten alçaltacağımız zaman arabayı 3-4 cm alçaltıyoruz "bu yazdıklarından bişi anlamadım yani nasıl alçaltıyoruz ki,yani senin fabiş de öyle bir özellik mi var yoksa?

yok abi spor bi amaç uğruna helezon takıyoruz ya, hani bende 1 cm yükselmeyi önemsemiyorum ya, zaten spor amaçlı alçaltmada 3-4 cm ile fark doğuyor, örnek verdim.

gelelim jant işine, R16 olan (saçma sapan BMW ci-faça şahinci off-setleri hariç tabiki) her lastik jantına uyar, jantı niye değişiyon :hanz: :hanz:

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
205 55 16 orjinal ebattır eger orjinal ebatı büyütürsen benzin harcaması fren mesafesi virajda savrulma motor ömrü km saatinin sapması gibi etkenler olumsuz etkilenir orjinal ebatı bozma.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;38858
205 55 16 orjinal ebattır eger orjinal ebatı büyütürsen benzin harcaması fren mesafesi virajda savrulma motor ömrü km saatinin sapması gibi etkenler olumsuz etkilenir orjinal ebatı bozma.
peki Hakan bu teoriye ne diyeceksin?:hanz:bana kalsa benzin harcaması olmaz zira 205 tabanda değişiklik olmıcak,60 olunca yanak varacak olduğun yere daha çabuk varacağımız anlamına gelir.virajda savrulma olayına gelince katılmakla beraber çok dikkatli gçişde ciddi olacağını sanmıyorum.ama bu konu gerçekden çok önemli,araba yarışı,motosiklet yarışı moto gp gibi yarış yapanların üye oldukları forum ve teknik paylaşım web sitelerinden araştırılabilir derim.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2009, 12:53:56 Gönderen: fenomen »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
abi ben diyeceğimi dedim, balon diyon yüksek yanak lazım diyon, e 60 tak diyom, 1 cm dende fren mesafen uzayıp şarampola uçuyosanda bilemem, Allah Korusun!

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim octideki jant bi dolmuş minibüslerinde var heralde ama yanağını kalın tutarak bana göre virajlarda daha etkili olması sağlanmış..

bu arabada eğer 16" jant ver bu lstik olsaydı bana göre savururdu diye düşünüyorum..

Hocam bence sen git bak iki ebatında fiyatını sor ona göre değerlendir eğer fazla hız yapmıyorsa H kodlu al lastiği V kodu alırsan bütçeyi yorar örnek veriyorum biz alırken Aynı ebatta H kodu 135 V kodu 175 tl idi..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;38861
abi ben diyeceğimi dedim, balon diyon yüksek yanak lazım diyon, e 60 tak diyom, 1 cm dende fren mesafen uzayıp şarampola uçuyosanda bilemem, Allah Korusun!
yok Hakn ben sana yukardaki alıntıladığım görüş/teoriden bahsettim kendi düşüncemden değil alıntıladığım yazıdan bahsediyorum.görüşlerin benim için değerlidir.:hanz:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.lastikturk.com/productDetails.aspx?id=2212

Hakan sence bu lastik nasıldır bilgin var mı,bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.sikayetvar.com/bc-sikayet_oku-co-Detial-0-5780-0-0.html

hakan bunlarda benim şu an kullandığım lastiklerle ilgili şikayetler,gelde delirme.continental birde üstelik en marka lastik.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ya her markada var böle şeyler, bazen direk şans...

adam en kıral lastiği alıyo eve bi geliyo pütür pütür dökülmüş :++: :++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan bir saatten beridir şikayet.com dan okuyorum,ne lassalar kalmış,ne dunloplar,ne contiler.orayı okuyan kesen hiçbişi almaz sanırım.iyikide var bu siteler.