škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ELM327 - OBD2 uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı airdriver

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Araçla ilgili ekstra bilgilere ulaşabilmek, eğer varsa hata mesajlarının ne olduklarını çözmek amacıyla şöyle bir ürün aldım:

http://www.kaplantis.com/ELM327-WiFi-Arac-Ariza-Tespit-Cihazi-OBD2-V15,PR-93.html?gclid=CM-jxNTautICFQ0R0wod71oK-Q

Aras kargo ile 1 güne adresime geldi.  Cihaz ELM327 olarak geçiyor. İnternette çin sitelerinde falan da var ama uğraşmak istemedim. Fiyatı 50,90 + 5 TL kargo ücreti.

Bu cihazların birçok türü var ama asıl olarak 2 ye ayrılıyorlar:
1. bluetooth ile bağlananlar
2. wifi ile bağlananlar.

Iphone kullananların yorumlarına baktığımda bu tür cihazlara bluetooth ile bağlanmadığını gördüm o yüzden wifi olan modelini aldım. Bluetooth olan modeller daha ucuzdu. Android kullananlar düşünebilir.

Kullanımına gelecek olursak. Cihazı OBD portuna bağladım, telefonundan wifi açtım, cihazın ismi listede çıkınca onu seçtim ve hemen bağlandı. ek bir ayar yapmaya gerek yok.

Tabi cihazdaki verileri alabilmek için telefonunuza bir uygulama yüklemeniz lazım.

App storeda birçok uygulama var, birkaç tane indirdim. Bazı uygulamalar sadece kendilerinin sattıkları aparatlar ile çalışıyor. Program fiyatları değişken henüz paralı bir uygluma almadım deneme aşamasındayım. Android için TORQUE isimli uygulamanın iyi olduğunu duydum.

Denediklerim içinde en çok parametreye ücretsiz versiyon olmasına rağmen iOBD2 isimli uygulama ile ulaştım. Programdan bazı ekran görüntülerini paylaşıyorum.

Henüz sadece 15 dk kurcalayabildiğim için bu cihazın ve programların sağlayacağı faydalar hakkında çok fazla bilgim yok. Cihazın yanında bir cd de geldi inceledikten sonra bildiklerimi yazarım.  Yorumları bekliyorum.

Araç 11411 km deydi, yani buraya göre 8. km de araç hata bilgisi sıfırlanmış, aracı ilk aldığımda 20 km civarındaydı. Velhasıl araçta değişiklik yapmak için bu cihazları kullanmamız durumunda servis de bu bilgiye ulaşabilir. Dikkat!

« Son Düzenleme: 03 Mart 2017, 19:31:37 Gönderen: airdriver »

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elm 327 kullanıyorum bende, birçok parametreyi görebilmek çok güzel, bize gösterilmeyen çok veri var aslında. Özellikle su sıcaklığının bizim gördüğümüz gibi hep 90 değil de aslında ne kadar oynak olduğunu birkez de bu program sayesinde gördüm

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
OBD cihazı ile bolero ekrandan video izlenebildiğine dair birkaç yorum okumuştum bir yerde. Var mı  böyle bir şey gerçekten?

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12552]airdriver[/MENTION] bu dediğiniz kit ile resimdeki uygulamayı bağlamayı denediniz mi ? Smart gate olarak ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimiçi Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu biraz hortlatayım.
Elm327 ile son denemelerinizi ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız.

Çevrimdışı mfeker89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla ben aldim zamanında hiçbir faydasını göremedim

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu basit obd cihazlarıyla arıza lambası silebiliyor muyuz denildiği gibi bende alıp arabaya koyayım diyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: e.atakan;652163
Bu basit obd cihazlarıyla arıza lambası silebiliyor muyuz denildiği gibi bende alıp arabaya koyayım diyorum

Android telefonum varken yazılımın full versiyonunu bulmuştum, onunla silebiliyordum.

Torque.Pro.3.5. idi apk dosyası

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;652183
Android telefonum varken yazılımın full versiyonunu bulmuştum, onunla silebiliyordum.

Torque.Pro.3.5. idi apk dosyası

Anladım teşekkürler