škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Özel Servisin vicdansızlığı...

chook · 66 · 13556

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
Çırak yapacaksa neden o ustaya gidelim di mi? Biz de çırağın yaptığı kadarını, belki de daha iyisini bile yapabiliriz...Bi de para vermeyiz en azından...
Yakında bana onu da yaptıracaklar...Alttaki yağ tapasını bir de yağ filtresini söktüm mü iş bitiyor zaten.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;467257
Özel servisler ne yazık ki kabusumuz olmuş durumda.. biraz daha ucuza ama kaliteli hizmet alabileceğimiz yerler olarak düşünüyoruz genelde; durum aslında biraz farklıdır.. Memnun ayrılmanız neredeyse imkansızdır.. henüz kapısından girmeden gerginlik başlar..gereksiz bir resmiyet gelecek hesabın haberini verir.. Bir çoğunda yapmacık bir tebessüm ve samimiyetsizlik.. sohbetin her anında huzursuz olursunuz..gereksiz sorular..çay kahve ikramı derken hesabın iyice kabardığını hissedersiniz..usta araca hiç el sürmez..onun işi sizi kıvama getirmektir.. araç tamiri çırakların işidir..usta göz ucuyla uzaktan izler onları..çırağın kaputu açmasından bile endişelenmeye başlarsınız.. Bu arada usta sürekli sizi rahatlatmaya çalışır. sakın ola  yaptıkları işe karışmayın, terslenir siniz..asla uzatmayın..kibar olmaya çalışın. Çırak işaret ettiğinde sessizce istedikleri parayı verip ve teşekkür ederek çıkın..

Burada yaptıkları iş pek önemli değil.. sıradan bir usta, çok daha ucuza daha iyisini yapabilir.. önemli olan Özel Servis edep ve erkanını yerine getirmektir.

Arabamın malum yetkili bir Servisi'nde, sorumlu kişi gelip, bakım sırasında içeride odada beklememi söyledi. Ben de ne yapıldığını görmek istediğimi, yapılırken soracklarım olduğunu iletim. Onlarda çalışma alanı, sigorta falan demeye başladılar. Serviste yaptık deyip takmadığınız parçaların parasınıda ben sigortadan mı alacağım dedim, bizde öyle şey olmaz dediler. Mahkemelik olduğu dosyaları önlerine atınca bir daha yanıma uğramadılar. Ha beni artık servise sokmayacaklar ama Amerika dan uyarı da alınca şikayetim üzerine, nefesleri kesildi. Benim öğrendiğim, özel veya yetkili servis hiç farketmez, kimseye güvenmeyin, neden güvenmek istiyorsunuz ki? Daha dün değişmesi gereken bir parça için başka bir servis işçilik dahil 2000 TL ye yakın para istedi. Nedense parçayı tamir ettirmek yerine direkt değiştirmeye yöneldiler? Gittim Sanayii e, kısa bir araştırma, sökme takma tamir ne kadara çözdüm? 50 TL + 8 TL (wd40). Yazık ya, ben bu servise araba götürür müyüm, bırakıp gider miyim? Burada sorun yaşayan arkadaşımız 2.kez gitmeyecek, servisten arkadaşımızın evine veya işyerine gelecekler, hataları ve eksikleri varsa anlatacaklar, özür dileyip hatalarını giderecekler, iş tatlıya bağlanacak. Sonrasına müşteri kendisi karar verecek.Kullandığım aracın bakım manuelini boş zamanlarımda okuyorum. Sanayii de ustaya yapacaklarını ve bakması gerekenleri anlatınca, ağzı açık bana bakıyorlar sonra. Lokma takımı v.s aldım artık kendim yapmaya başlayacağım herşeyini. Sorun yaşadığımız servislerin ustaları, satış temsilcileri, veya sorumlu personelinin Türkiye de özellikle işi nasıl ve ne kadar bildiklerini hepimiz test ettik. Böyle adamlara artık ben yıkaması için araba bile bırakmam. Garanti bitene kadar eyvallah, garantiden sonra yallah:)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işleri çıraklar yapar zaten iş bitince usta son kontrolleri ve vidaların sıkılığını kontrol eder. Özellikle triger takıldıktan sonra ayarlamalar usta tarafından yapılır. Ustalar ince işlere bakar yoksa hiçbirine yetişme olanağı olmaz.

Yağ işi pistir onu değişme işini tavsiye etmem. İşçiliği para değil.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Konu değişecek ama pastaneye oturdunuz, gelen garsonun yakasında isim yazıyosa direk topuk :ddd:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;467288
Bu işleri çıraklar yapar zaten iş bitince usta son kontrolleri ve vidaların sıkılığını kontrol eder. Özellikle triger takıldıktan sonra ayarlamalar usta tarafından yapılır. Ustalar ince işlere bakar yoksa hiçbirine yetişme olanağı olmaz.

Yağ işi pistir onu değişme işini tavsiye etmem. İşçiliği para değil.

Ben çırağa yaptırmam...
gittiğim yerde o usta için gidiyorsam, parayı da ona veriyorsam o yapacak...
İşe yetişmeme benim değil, o ustanın sorunu, yetiştiremiyorsa yetiştiren yere giderim.  
Onca para verdiğim arabamı, 13-14 yaşındaki çocuğa neden teslim edeyim?...birşeyi kırsa ne olacak? Ustası ödeyecek mi?Ya da neden böyle bir olay olsun ki? (Zamanında yaşamıştım böyle bir olay).
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 1 ay içinde bir firma hk. Kendisine hiç uzak olmayan bir internet forumunda dalga dalga tartışma yaşanıyorsa ve o firmanın hiçbir yetkilisinin umrunda olmuyorsa kusura bakmayın yaptıkları iş padişah tacı olsa alıp başa takılmaz.