škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Servis fiyat aracım bilgi paylaşımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TSIERCAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2015 1.2tsi dsg rapid sp aracıma 30bin bakım için büyükçekmece özaydın dan fiyat aldım, bujisiz 1100₺ dedi. Bujilerin 60bin de değişeceği güncellemesini forumda gördüm. Zaten bu servislerde tüm markalarda ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor ama 60bin giden şeyi 30bin de değiştirmek... ama şöylede bişey var yıllardır ustamdan öte dostum denilecek ustam bujilerin bittiğini tekleme yapmaya başlamak üzere olduğunu söyledi. Bizim göremediğimiz bujinin başka çalışma şekli mi var onu anlamak lazım. Ön balatalara 550₺ dedi servis. Dışarda tanımadığınız yerlere bile bu fiyatların yarısından azına yaptırabilirsiniz. Ayrıca yazmışken bahsetmek isterim ki tüm skodalarda octavia da bile okuduğum sorunlar benimde başıma geldi, kaput üzerinde vernik boya atması oldu, işsiz kaldığım için ikinci servise gitmedim ve garanti dışı kaldığı için işi yokuşa sürdüler de, uğraşsan ne olacak çözüm olarak komple boyama yapılır onaylanırsa demişlerdi. Neyse birde salıncak takoz lastikleri özellikle havalar soğuyunca başlıyor gacırdamaya. Bunların haricinde genel olarak aracımdan çok memnunum. Gerek yüksek hız hakimiyeti, direksiyon tepkisi, dsg, yakıt tüketimi hepsinden memnunum. Yakış uzun yollarda basmazsanız 4lt. Yüklü ve hızlı 5.5-6.5lt. Gazın sonuna kadar 1 saat çeşme otobanı 7.5lt. Arabaya binip çok kısa mesafede iniyorsanız dizel benzin marka model farketmez hepsi teknik nedenlerden dolayı içiyor zaten onun için ondan bahsetmiyorum. Bilgi paylaşmak istedim herkese saygılar selamlar.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
servis fiyatları gerçekten zıvanadan çıktı. Ben hayati önem taşıdığı için ön arka balata ve ön disk + fren hidroliği değişimini serviste yaptırdım. Onun dışındaki filtre ve yağı kendim internetten alıp filtreleri kendim yağı ise 20 lira karşılığı bir tanıdığa değiştirttim.

Çevrimdışı TSIERCAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;644287
servis fiyatları gerçekten zıvanadan çıktı. Ben hayati önem taşıdığı için ön arka balata ve ön disk + fren hidroliği değişimini serviste yaptırdım. Onun dışındaki filtre ve yağı kendim internetten alıp filtreleri kendim yağı ise 20 lira karşılığı bir tanıdığa değiştirttim.

Piyasada bir çok ürün mevcut. Kaliteli markalardan disk ve freninizi de servisten çok daha uyguna değiştirebilirdiniz. Frenlerde çok ucuz markalar kısa zaman sonra titreşime neden oluyor.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Beni de konya konmardan aramışlardı geçen ay. 45000 bakımı için. Benim de yılı doldu fakat daha 43000 de olduğundan erteledim. Bujiler hariç 1100₺ fiyat verdiler. Bujileri de özellikle sordum. Ustalar bakıp ona göre bişey derler cakat şuan değişim için görünmüyor dedi. Garantim ağustosda bitti. Aracım 1.2 tsi, manuel olduğu ve fiyatların da afaki olduğunu görünce artık servisle vedalaşma zamanımın geldiğini anladım. Ben de dışardan parçaları alıp kendi tamircimde değiştireceğim diye düşünüyorum.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara and oto 2. yıl bakımı için 1450 tl istedi
Ne yapcağınız dediğimde filtreler yağ kontrol dedi.

Geçen yıl 720 tl ye yaptırmıştım aynı işlemi ? DSG olsada aracım serviste yaptırmamayı düşünüyorum siz ne diyorsunuz?

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet, hem DSG olduğu için hem de aracıma önem verdiğim için malesef ki servise yaptiracam sanırım. Aracım 1.4 dizel otomatik rapid sedan. İzmit servisi bugün aradım 1237 TL dediler. İndirimli hali imiş.