škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

**Periyodik Bakım Kampanyaları**

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SalihTR;640662
Merhaba, teşekkürler.

Yıllık ortalama 30Bin km yapıyorum ve 6 ayda bir servise veriyorum  aracımı. O nedenle yanlış anlamış olabilirsiniz. Bakım 45 bin km bakımı.  Buji değişimi yapılmadı. İşgüzar servise denk gelirseniz değiştirmeye  çalışabilirler.

Buji için yanlış bilmiyorsam 90bin km de bir değişim yeterlidir. Önceki  aracım Note 1.6 AT da 90bin km de değiştirmiştim ve hiç sıkıntı  yaşamamıştım değiştirene kadar. Değiştirdikten sonra 180bine yakın bir  km de aracımı sattım ve yine 90-180 bin km arasında bujiler ile ilgili  sıkıntı olmadı.

Rapid için buji değişim aralığı daha kısa olabilir yurtdışı sitelerden araştırmak lazım.

Kolaylıklar dilerim bakım zamanı için.

Anladım. Teşekkürler bilgi için. Ancak ben aracımın garantisi bu ay sona erdiği için bakımını yetkili serviste yaptırmayı düşünmüyorum artık.
Bosch car Service ile görüştüm. Aynı bakım için herşey dahil 500 TL fiyat verdiler.  Daha mantıklı geldi. Aysonunda götürmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı SalihTR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;640656
Merhaba. Hayırlı olsun bakımınız.
 Benimki de 2016 model 1.2 TSI Spaceback Style. Ama araç daha 13 bin km.de. Bende 30 bin bakımı için takipteyim.
Dikkatimi çekti. Sizin emin misiniz 45 bin bakımı yaptığınıza? Çünkü modeller aynı ve muhtemelen de bu yaptığınız 2.yıl bakımıdır. ilki 15 bindi. 2.si de 30 bin km bakımı olması lazım değil mi?
Bir de yeri gelmişken sorayım; Bujiler de değişti mi bu bakımda?

Alıntı yapılan: khalil;640664
Anladım. Teşekkürler bilgi için. Ancak ben aracımın garantisi bu ay sona erdiği için bakımını yetkili serviste yaptırmayı düşünmüyorum artık.
Bosch car Service ile görüştüm. Aynı bakım için herşey dahil 500 TL fiyat verdiler.  Daha mantıklı geldi. Aysonunda götürmeyi düşünüyorum.

Rica ederim. DSG yi zorlamıyorsanız kendiniz de bakımı yapabilirsiniz.  Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama olur da DSG adaptasyonu yaptırmanız  gerekirse belki servise gitmeniz gerekebilir.

Kolaylıklar dilerim

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SalihTR;640665
Rica ederim. DSG yi zorlamıyorsanız kendiniz de bakımı yapabilirsiniz.  Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama olur da DSG adaptasyonu yaptırmanız  gerekirse belki servise gitmeniz gerekebilir.

Kolaylıklar dilerim

Zaten oldukça nazik kullanıyorum. Üstelik Aracım TSI DSG ve daha 13 binde.
DSG ile ilgili bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum şimdilik. İnşallah da çıkmaz. Ancak biraz da şans işi bu. Birşey olursa da sonuçlarına katlanacaz artık.:)
O zaman da kasko belki işe yarayabilir. Bakıcaz artık bir çaresine.

Çevrimdışı hamitokutan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bir yılı doldurmadan 15000 bakımını erel skodaya yaptırdım. %10 indirimli 795 tl tuttu. aracım rapid spaceback style 1.0 TSI

Çevrimdışı serhat666

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.Yeni skoda kullanıcısıyım. 18000 km de 2016 fabia 1.2tsi dsg aldım.2017 12000km de bakım yapılmış.2018 bakımı geldi. Ankarada yetkili servisten 1260 tl fiyat aldım. Ankara da daha uygun kaliteli kurumsal bir servis tavsiyesi olan var mı?

Çevrimdışı ibrahim198942

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
triger seti =362,50
gergi rulmanı = 15,00
yağ filtresi yağ ile birlikte = 350,00
hava filtresi =75,00
polen filtresi =70,00
yakıt filtresi=100,00
karter tapası =35,00
daha bir sürü bakım yapıldı 120.000 km bakımı cam suyu dahil

2350 tl ödedim

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrahim198942;641435
triger seti =362,50
gergi rulmanı = 15,00
yağ filtresi yağ ile birlikte = 350,00
hava filtresi =75,00
polen filtresi =70,00
yakıt filtresi=100,00
karter tapası =35,00
daha bir sürü bakım yapıldı 120.000 km bakımı cam suyu dahil

2350 tl ödedim

Hocam 1.6 TDI Cr triger 120bin de mi değişiyor?

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli abilerim, sevgili kardeşlerim. Haftaiçi konmar konya skoda servisten arandım. Bakım zamanım gelmiş. Aracım 1.2 tsi rapid. Manuel. Garantim ağutosda bitti. 45000 olmak üzere. Bujileri özellikle sordum. Değişimde görülmediğini ama ustaların kontrol edeceğini söyledi. Yani bujiler değişmeden 1100 ₺ fiyat verdi. Fiyatı duyduktan sonra servisle vedalşma zamanımın geldiğini düşünmeye başladım.
Sizlerin tavsiyesi nelerdir acaba? Bu fiyata değer mi? Yoksa malzemeri alıp dışarda mı yağ değişimi yapmalı?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;643367
Değerli abilerim, sevgili kardeşlerim. Haftaiçi konmar konya skoda servisten arandım. Bakım zamanım gelmiş. Aracım 1.2 tsi rapid. Manuel. Garantim ağutosda bitti. 45000 olmak üzere. Bujileri özellikle sordum. Değişimde görülmediğini ama ustaların kontrol edeceğini söyledi. Yani bujiler değişmeden 1100 ₺ fiyat verdi. Fiyatı duyduktan sonra servisle vedalşma zamanımın geldiğini düşünmeye başladım.
Sizlerin tavsiyesi nelerdir acaba? Bu fiyata değer mi? Yoksa malzemeri alıp dışarda mı yağ değişimi yapmalı?

Bende sizin gibi Periyodik bakım konusunda servisle vedalaşma zamanının geldiğini düşünenlerdenim.:)
Hatta benim 2016 model aracım 2.yaşını Temmuzda doldurmama rağmen şuan 14500km'de.  Hatta 30 bin bakımına halen girmiş değilim.:D.
3.yaşında, önümüzdeki yıl yaza doğru özel bir serviste orjinal parçaları kendim temin ederek yada yetkili servisin yarı fiyatına yapan BOSCH Car Servislere gitmeyi düşünüyorum.
Gerçekten bahsettiğiniz fiyatlara bakım yaptırmaya hiç değmez. :ok:

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Adana'da 300tl ye 75bin bakımını yaptırdım aracımın. mazot filtresi hariç tüm filtreler değişti.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;643368
Bende sizin gibi Periyodik bakım konusunda servisle vedalaşma zamanının geldiğini düşünenlerdenim.:)
Hatta benim 2016 model aracım 2.yaşını Temmuzda doldurmama rağmen şuan 14500km'de.  Hatta 30 bin bakımına halen girmiş değilim.:D.
3.yaşında, önümüzdeki yıl yaza doğru özel bir serviste orjinal parçaları kendim temin ederek yada yetkili servisin yarı fiyatına yapan BOSCH Car Servislere gitmeyi düşünüyorum.
Gerçekten bahsettiğiniz fiyatlara bakım yaptırmaya hiç değmez. :ok:

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;643370

Maşallahın var halil abi.

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün izmit servisinden telefon ile bildi aldım aracım 1.4 skoda rapid dizel otomatik. 1237 TL dediler. Sakarya servisinden de bilgi alıp yaptiracam. Son birkaç gündür bakim yaptın var mı acaba?

Çevrimdışı paku

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Stigmata;644714
Bugün izmit servisinden telefon ile bildi aldım aracım 1.4 skoda rapid dizel otomatik. 1237 TL dediler. Sakarya servisinden de bilgi alıp yaptiracam. Son birkaç gündür bakim yaptın var mı acaba?

Kaç bin bakımı hocam? Ben 3 hafta önce 60000 bakımını Kayadibi'nde 1345 TL'ye yaptırdım. Bugün de arka balatayı değiştireyim dedim, diskin de değişmesi gerekiyor deyip 800 TL istediler, vazgeçtim.

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: paku;644730
Kaç bin bakımı hocam? Ben 3 hafta önce 60000 bakımını Kayadibi'nde 1345 TL'ye yaptırdım. Bugün de arka balatayı değiştireyim dedim, diskin de değişmesi gerekiyor deyip 800 TL istediler, vazgeçtim.

Aracım 23100 km de. 2. Bakımı yaptiracam. Garanti bitmeden yaptırayım dedim birşey çıkarsa diye.