škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG-COM Kodlamaları Hakkında Herşey

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cello

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Neoki;554329
Son surum (15.7.3) avrupa orjinal kablom gelmistir. Malatya ve gaziantep de isteyenlere yardimci olabilirim.

Hayırlı olsun aynı ilanı ben de gördüm ama emin olamadım orjinalliği konusunda. Yorumlarınıza göre ben de sipariş verebilirim.

Kablonun orjinalliğini test edebileceğimiz site,uygulama veya yöntem gibi birşey var mıdır? Seri numarasıyla filan sorgulasak? Forumda aradım ama bulamadım.

Bir de yanılmıyosam sizin aldığınız kablo için güncellenebilir yazmışlardı ilanda doğru mu?
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2016, 12:46:40 Gönderen: cello »

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cello;554346
Hayırlı olsun aynı ilanı ben de gördüm ama emin olamadım orjinalliği konusunda. Yorumlarınıza göre ben de sipariş verebilirim.

Kablonun orjinalliğini test edebileceğimiz site,uygulama veya yöntem gibi birşey var mıdır? Seri numarasıyla filan sorgulasak? Forumda aradım ama bulamadım.

Bir de yanılmıyosam sizin aldığınız kablo için güncellenebilir yazmışlardı ilanda doğru mu?

Evet guncellenebilir. Zaten son surum. Son kasa superblere bile oluyor ;)

Çevrimdışı ertewas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet doğru , bu ürün güncellenebiliyor. daha önce aliexpresten 12.12 sürüm almıştım bir ay sonra bozuldu.  sahibindenden  14.10 sürümünü gördüm avrupa güncellenebilir ürün diyordu ilanında. başta tereddüt ettim gerçekten güncellenir mi yoksa çin malları gibi mi diye sonra satıcıyla telefonda konuşunca ikna oldum. baya ilgili, iş bilen bir arkadaşa benziyor. aldığıma da hiç pişman olmadım. ürün 15.7 15.7.1 157.2 15.7.3 çıkan tüm güncellemeleri aldı satıcıyla iletişime geçtim ve yükledik. şuanda son sürüm 15.7.3 kullanıyorum. çin malları gibi değil çok farklı çok kaliteli bir kablo. bakıyorum şimdi çin malı 15.7 kabloları bile 200 civarı satıyorlar. çin malı güncellenemeyen bir kabloya 200 vereceğinize havaleyle 300 avrupasını güncelleneni alın daha mantıklı. iyiki zamanında almışım diyorum yeni versiyonlar çıktıkça ha bire artıyo fiyatı.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2011 elegance Octavia için neler yapılabilinir? bi listesi ve kod arşivi varmı ayrıca.yoksa ilk mesajdaki bilgiler Octavia için de geçerli mi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;554954
2011 elegance Octavia için neler yapılabilinir? bi listesi ve kod arşivi varmı ayrıca.yoksa ilk mesajdaki bilgiler Octavia için de geçerli mi

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-ii-1z.php

Sayfayı İngilizce'ye çevirip bakabilirsiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Neoki;554344
kabloyu "sahibinden" uzerinden aldim bir anlik sinir uzerine ( yagmur sensoru olan aracima sadece kodlama icin 200₺ istediler) . 370₺ idi 300₺ havale ile aldim.

Aldığınız linki paylaşabilir misiniz?

Çevrimdışı ertewas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
güncellenen avrupa kabloyu soruyorsanız üç sitede de var. sahibinden, gittigidiyor, sanalpazar. üçünde de fıyat 370. ben  bi sene kadar önce hesaba direkt havale etmiştim o zamanlar 270 almıştım şimdi havale 300 diyor fiyatına. taksitle alacaksanız gittigidiyorda bugün kampanyada var hem 370 liralık ürün 351 lira hemde kargo ücretsiz diyor ordan hem ucuza taksitli alıp kargo ücreti de vermemiş olursunuz. aşkadaşlar aliexprsi tavsiye ediyor ama çin malları kullandım çok problemli oluyor çok kalitesiz dayanmıyor hiç. aldığımız ürün iki ayda bozulup elde kalıyor. hemde çin mallarını türkiyede de pahalı satıyolar. eski versiyon çakma çin mallı 15.7 kabloya 200 vermektense 300 avrupa kablo bedava sayılır. ben ikisini de kullandım arada çok fark var, boşa çin çakmalarına para harcamayın. bi kere aldım her yeni sürüm çıktıkça güncelledi kendini. çok memnun kaldım.alın pişman olmazsınız ayrıca ilanda satıcı numara da vermiş 0545 418 12 87. Muhammet bey ilgileniyor. çok iyi bilgili bir kardeşimiz. çok yardımı dokundu bana sağolsun. linkleri aşağıda verdim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-vag-com-15.7.3-vagcom-cin-mali-degil-guncellenebilir-avrupa-urun-262958131/detay/

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/vag-com-15-7-3-vcds-vagcom-ariza-tespit-cihazi-204811702

http://www.sanalpazar.com/vag-com-15.7.3-vagcom-guncellenebilir-2016-son-surum/i-44287588

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ertewas;555018
güncellenen avrupa kabloyu soruyorsanız üç sitede de var. sahibinden, gittigidiyor, sanalpazar. üçünde de fıyat 370. ben  bi sene kadar önce hesaba direkt havale etmiştim o zamanlar 270 almıştım şimdi havale 300 diyor fiyatına. taksitle alacaksanız gittigidiyorda bugün kampanyada var hem 370 liralık ürün 351 lira hemde kargo ücretsiz diyor ordan hem ucuza taksitli alıp kargo ücreti de vermemiş olursunuz. aşkadaşlar aliexprsi tavsiye ediyor ama çin malları kullandım çok problemli oluyor çok kalitesiz dayanmıyor hiç. aldığımız ürün iki ayda bozulup elde kalıyor. hemde çin mallarını türkiyede de pahalı satıyolar. eski versiyon çakma çin mallı 15.7 kabloya 200 vermektense 300 avrupa kablo bedava sayılır. ben ikisini de kullandım arada çok fark var, boşa çin çakmalarına para harcamayın. bi kere aldım her yeni sürüm çıktıkça güncelledi kendini. çok memnun kaldım.alın pişman olmazsınız ayrıca ilanda satıcı numara da vermiş 0545 418 12 87. Muhammet bey ilgileniyor. çok iyi bilgili bir kardeşimiz. çok yardımı dokundu bana sağolsun. linkleri aşağıda verdim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-vag-com-15.7.3-vagcom-cin-mali-degil-guncellenebilir-avrupa-urun-262958131/detay/

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/vag-com-15-7-3-vcds-vagcom-ariza-tespit-cihazi-204811702

http://www.sanalpazar.com/vag-com-15.7.3-vagcom-guncellenebilir-2016-son-surum/i-44287588

Bende ayni yerden aldim. Ayni kisi ilgilendi. Oncelikle biraz tereddut ettim havale ile almaya fakat hicbir sıkıntı olmadi. Daha sonraki destekleride oldukca iyi.

Çevrimdışı vagzede

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vag kablo alırken kablo ve program kalitesi çok önemli, çin malları ucuz fakat kalitesiz. avrupa kablolar pahalı ama güncelleme alıyorlar ve kablo kaliteleri güzel. çin mallarının ucuzluğuna kanmamak kalite ürünler kullanmak lazım. arkadaşlara katılıyorum, doğru tercih yapmışlar.

Çevrimdışı sfr2001

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Neoki;555054
Bende ayni yerden aldim. Ayni kisi ilgilendi. Oncelikle biraz tereddut ettim havale ile almaya fakat hicbir sıkıntı olmadi. Daha sonraki destekleride oldukca iyi.

Yanlız burada hatırlatmak istediğim bir husus bu kablolar orjinal Rosstech ürünü değiller, diğer yandan klasik klon kablo da değiller. Şöyle ki kabloyu rosstechten indirdiğiniz yazılımla kullanamazsınız, (klon kablolar sürümü aynı ise bunu yapabiliyorlardı) Bu satışta olan ürün Rosstech yazılımını epey bir elden geçirmiş, internet bağlıyken kullanılabilen bir yapı oluşturmuş ve yeni sürüm çıktığına Rosstech üzerinden değil kendi online servisi üzerinden güncellemeyi indirmenizi sağlamış. Bunu yaparken usb sürücüsü dahil değiştirilmiş. bütün işlevleri çalışıyor, malzeme kalitesi bir tık daha iyi görünüyor. Ama orjinal lisanslı kablo mu hayır.

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;557178
Yanlız burada hatırlatmak istediğim bir husus bu kablolar orjinal Rosstech ürünü değiller, diğer yandan klasik klon kablo da değiller. Şöyle ki kabloyu rosstechten indirdiğiniz yazılımla kullanamazsınız, (klon kablolar sürümü aynı ise bunu yapabiliyorlardı) Bu satışta olan ürün Rosstech yazılımını epey bir elden geçirmiş, internet bağlıyken kullanılabilen bir yapı oluşturmuş ve yeni sürüm çıktığına Rosstech üzerinden değil kendi online servisi üzerinden güncellemeyi indirmenizi sağlamış. Bunu yaparken usb sürücüsü dahil değiştirilmiş. bütün işlevleri çalışıyor, malzeme kalitesi bir tık daha iyi görünüyor. Ama orjinal lisanslı kablo mu hayır.

Satici sizin soylediklerinizi belirtti ben alirken. Tesekkurler.

Çevrimdışı ertewas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;557178

lisanslı orjinal kablo sadece Ross Tech, 400-450 dolar arası fiyatı var, yaklaşık 1200 lira. söylediğiniz gibi bu kablo da klon kablo ama Çin çakmalarını da çok kullandım, bu kablonun kalitesi çok farklı. çin çakmalarından ne özellik nede malzeme kalitesi olarak değil bir tık neredeyse hiç benzerlik yok. bir kere avrupa ürünün çipi çok değişik, aralarında devasa bir fark var, çinli 1 dolarlık güncellenemeyen, en ufak müdahalede yanabilen en adi çipi kullanırken, Avrupa mallarda CE sertifikalı en kalite çipler ve en kalite malzemeler kullanılıyor. Avrupa ürünlerde bir standart var, o kaliteden aşağı üretim yapamaz kimse.

Çin ürünlerin ne olduğu belli değil, kendi aralarında bile çok kalite farkı var. En adi malzemeler kullanılarak 5-10 dolara mal edilip 20-30 dolara dış piyasalara satılan Çin çakmalarıyla, 40-50 Euro arası maliyeti olan ve Avrupa piyasasında 80-100 Euro arası fiyata satılan, CE sertifikalı güncelleme alan ürünler arasında nasıl bir tık fark olabilir.  Her yerde Çin çakmalarından yüzlerce şikayet görürsünüz, ürünü alıp kullanamayan, programı bozuk olan, az bir kullanımdan sonra çipi yanıp kalan, full sürüm olmadığı için çok kodu göremeyen çeyrek porsiyon adi kablolari sırf çok ucuz diye işi bilmeyen insanlara önerilip insanlar mağdur ediliyor, zarara sokuluyor. Avrupa ürünler hakkında hiç gördünüz mü şikâyet eden…

vag comun ne olduğunu, piyasadaki tüm vag kabloları anlatan bir başlığı burada da paylaştım. insanlar okusunlar bilinçlensinler. vag kablo hakkında bilgi edinmek isteyenler inceleyebilirler.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=33922
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2016, 19:24:59 Gönderen: ertewas »

Çevrimdışı ertewas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sfr2001;557137
slm arkadaşlar antalya bu işi yapan varmı acaba?

pm attım..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Windows10 ile kurulabiliyor mu vcds?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)