škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sağ arka janttan darbe aldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önüme atlayan bir kasap yüzünden 2 şerit fren yaptı yandaki araç öndekine çarpmamak için kırıp bana çarptı inip baktığımda birşey yoktu adamda birşey olmadı vs deyince orta şeritte trafiği kitlemek istemedim neyse sonra baktığımda janttaki izden tekere vurduğunu farkettim. 100 küsür km hız ve ani fren yaptım hiç bir sıkıntı yok fakat pisikolojik mi bilmiyorum ama sanki araba sola doğru yatık duruyor çok hafif. Çarpma şiddeti de çok hafifti kaldırıma çarpma hızından bile düşüktü ama şimdi ne yapsam bilemedim. Benzinlikten kamera kaydı istesem mi? Servise bir iki kontrol için gönderecektim ücretsiz görsel muane yaparlar mı acaba?
Son bir ayda başıma gelmeyen kalmadı. 2 hafta önce de tavanıma köprüden birşey atmışlardı. 3 gün önce lastikçi jantımı çizmişti vs vs. Hepside karşı tarafın verdiği zararlar. Kendim yapsam gam yemeyeceğim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, dert etmeyin..
Bunlar nazarlık olsun.
Allah beterinden saklasın..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Semih gecmis olsun. Nazar var arabanda sanirim.

Rotcuya gotur istersen arabani. Olcum aletlerini taksin jantlara bi kaciklik varsa orada gorur zaten ;)

Ya da yetkili serviste de var bilgisayarli rot ayar cihazi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç yoktan 70 tl, birileri vuruyor olan benim cebime oluyor :) ben anlamıyor bu insanlatı :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Semih bu aralar senin üstünde kara bulutlar dolaşıyor:mad: Geçmiş olsun...

Doğukan'ın dediği gibi öncelikle iyi bir rotçuda rot ayarlarını kontrol ettirmekte fayda var bence de.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;573330
Hiç yoktan 70 tl, birileri vuruyor olan benim cebime oluyor :) ben anlamıyor bu insanlatı :D

Heh iste o isler hep oyle olur :)

Keske adama durumu anlatsaydin da tutanak tutsaydiniz. Hayir bi de yamukluk varsa sayet saseciye parayi cebinden odeyeceksin. Ki nerden baksan 100-200₺ saseci alir. Poyra dagilirsa sase duzelirken seyreyle gozum senligi iste o zaman
Bi sikinti cikarsa tutanagi isleme koyardiniz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok gecmis olsun. Bu tur aksilikler maalesef hep ust uste gelir. Umarim ciddi bisi cikmaz

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;573362
Heh iste o isler hep oyle olur :)

Keske adama durumu anlatsaydin da tutanak tutsaydiniz. Hayir bi de yamukluk varsa sayet saseciye parayi cebinden odeyeceksin. Ki nerden baksan 100-200₺ saseci alir. Poyra dagilirsa sase duzelirken seyreyle gozum senligi iste o zaman
Bi sikinti cikarsa tutanagi isleme koyardiniz.

Janta vurduğunu anlasaydım kesin tutanak tutardım. Aslında araçta hiçbirşey yok yani ne bi ses ne bi çekme ne frende anormallik yada süspansiyon tepkilerinde. Hatta jantta bile birşey yok. Çok hafif vurdu ama ben takıntılı biriyim sanki araç sürekli sağa yatık gibi hissediyorum içerde :) aslında kaza benzinliğin önünde oldu oraya bir sorsam hiç fena olmaz sanırım kaza kaydı varsa bir şekilde polis aracılığıyla ulaşılabilir. Olmazsada sağlık olsun kasko var en azından. Araç çok hafif sarsılıp seste çıkmayınca fazla, çarptı ama birşey olmadı diye düşündüm. Tekere çarpacağı aklımın ucundan geçmezdi. Birde bursanın en işlek yolu iki şeridi kapadık ondan aceleye geldi. Araçta kirli olunca neyse bunlar hep tecrübe :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin istasyonunu hic kovalama bence. Hem bir cok guvenlik kamerasi 48 saat kayit aliyo. Hemde adam zor durumda kalabilir, kacmis gibi islem yapabilir polis

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de başıma geldi sokak arasında baska aracın tamponu benim ön sol janta denk geldi. Aynı anda fren yaptık tam vururken durduk. Jantta siyah leke oluştu, biz de aynı şekilde tutanak tutmadık. Ondan sonra yaklaşık 3000 km kullandım bi sorun yok. Sizde de gidişinde problem yoksa sorun yoktur muhtemelen. Yine de içim rahat etsin derseniz rot ayarına baktıralirsiniz, ayar yapmazsa ücret bile almayabilir.

« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 11:48:13 Gönderen: drhsyn »

Çevrimdışı nedim_yildiz1961

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;573361
Semih bu aralar senin üstünde kara bulutlar dolaşıyor:mad: Geçmiş olsun...

Doğukan'ın dediği gibi öncelikle iyi bir rotçuda rot ayarlarını kontrol ettirmekte fayda var bence de.

Hiç sormayın hocam ya geçen günde biri tampona sürtmüş otoparkta tabi öylece gitmiş adam. Çok şükür ki pasta ile çıkardım. Boyaya işleyememiş sadece kendi boyasını bırakmıştı. Tavana düşen cisim dolu tanesi kadar göçük yaptı. Araç 0 olunca bol bela çekiyor sanırım :)

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun..Allah beterinden sakınsın. Ama mal da canın yongası derler ya hani can sıkılıyor. Ben de aracımı sakınmama rağmen 2 tane komşum kapılarını açarken derin çizik oluşturdular. Artık aracımı sağına soluna park edilemeyecek yere koyuyorum sitede

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun Allah daha büyük bir kaza vermesin.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8468]**SEMİH**[/MENTION] çok geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.

Rot-balansçıdan önce lastik havalarını kontrol edip bir de öyle bak bakalım psikolojik mi yoksa gerçekten bir şey mi var diye. Bir de bijonların sıkılığını kontrol etmeni öneririm.
Hâlâ aynı ise rot-balansçıya gidip kontrol ettirebilirsin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!