škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir soru soracaktım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abilerim ben bu aralar bizim lrs ye  elektrikli vana egzost vee  elektronik blow off taktrımaya niyetlendim anlayanlara şöyle bir soru  sormak istiyorum.Şimdi bu vana egzost denilen şeyi yapmak için egzostu 2  ye bölüyorlar 1 taraf abartı bir taraf nomal ses çıkarıyor.Aklıma şöle  birşey geldi.bu elektrionik blow off ta egzosta takılıyor bunu tam  abartı olan yere koyabilirmiyiz acaba.Yani vana kapalıyken normal sesle  bağırıp çalışacak.Vana açıldığında hem blow off hemde abartı açılacak  acaba böyle birşey mümkünmüdür ?
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burak,Blow off egzoz'a değil motora takılıyor... Turbolu araçlarda uygulanabiliyor bildiğim kadarıyla. Egzozla felan ne uğraşıyosun,rahat bırak arabayı,orjinal kalsın :)

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ammo;241231
Burak,Blow off egzoz'a değil motora takılıyor... Turbolu araçlarda uygulanabiliyor bildiğim kadarıyla. Egzozla felan ne uğraşıyosun,rahat bırak arabayı,orjinal kalsın :)

elektronik blow off abicim egzosta takılan türleri var ondan sordum :)
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hee :) tamam o zaman,abicim felanda olmuyo ama,aynı yaştayız :D

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ammo;241241
Hee :) tamam o zaman,abicim felanda olmuyo ama,aynı yaştayız :D
hee tamam o zaman kanka :++:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BURAK MYSTERİO;241233
elektronik blow off abicim egzosta takılan türleri var ondan sordum :)

Kim dediyse sallamış elektriklileri var doğru ama öyle dediğin gibi değil ayağını gazdan çekince ses çıkarıyor kendi hoparlörü var :)

Vanalı eksozda muaynede sıkıntı olur arabanın altına bakıyorlar :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sen jantları değiştir... ince yanak lastikleri çak :D gerisini boşver.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elektirikli blow off ya debraj pedalına yada gaz pedalına bağlanıyor bi hop. takıyorlar sen debrajı yada gazı her bıraktığında cuffff yapıyor her devirde her basışta aynı ses çıkar buna sıkışık trafikte dur kalklarda dahil ve araçta turbo olmadığı aşikar olduğu için saçma durar gel aracı önce turbolayalım sonra harbisini takalım böylece her devirde farklı ses çıkar :) vanalı eksoz iyi bir seçim fiyat aldınmı?
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
blow off konusunda sana yanlış bilgi verdikleri gibi egsoz konusunda da çok sağlıklı bilgiler vermemişler...
vanalı egsoz la ilgili senin anlatımından anladığım şu: son susturucunun içini açıp bir yarısını boşaltıyorlar, vana ile çıkışı o yarısına yönlendirince ses fazla çıkıyor gibi... ama bununla ilgisi yok, yani susturucu ikiye falan bölünmüyor... sadece son susturucunun hemen önüne bildiğin bir valf(vana) konuluyor, sen içerden kolu çevirince valf açılıyor ve son susturucu ile ilişki kalmıyor... şahsi fikrim yaptırmaman yönünde olur... özellikle akşamları dışarsı sessizken evlerinin önünden geçtiğin istisnasız herkes sana bolca hayır duası edecektir emin ol... ha ben kapatırım açık gezmem deme hiç, bunu yaptırıyorsan kapalı gezmek için yaptırmıyorsun, illa ki tutamayacaksın kendini, bir de sesini duydukça altındakini ferrari sanacaksın, olmadık hareketler denemeye kalkıp kendini ve etrafındakileri de tahlikeye atacaksın... :)

örnek olması ve kafanda netleşmesi açısından iki video:

http://www.akilli.tv/video/346956/Sahin-Vanali-Egzos.aspx

http://www.izlesene.com/video/dizelde-vanali-egzoz/1802417

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bak bir de yasin in videosunu gördüm şimdi... :):)

http://www.youtube.com/watch?v=sRDbVqwrHuY
güzel sesi var ama harbiden, hafiften patlama da yapıyor arada... :)

bu ses ne biliyor musun? egsoz un eskidiğinde değiştirmeye gidince son susturucu sökülüp yenisi takılmadan arada çalıştır arabayı, alacağın ses birebir aynısı olur, arabanda egsoz yok gibi olacak yani...

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya burak saçma sapalak aksesuarı bırakta jant+lastik al şu arabaya

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bak burak öbür konudada demiştim.Böyle gereksiz aksesuarlara para vereceğine biriktir git jant+lastik yay mercekli xenon falan yap.En azından verdiğin paranın karşılığını alırsın.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sağolun abilerim jant ı şimdilik kapakları çıkarıp siyaha boyayıp kenarına kırmızı şerit çekeyim diyorum sizce nasıl olur yakışırmı ?
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BURAK MYSTERİO;241345
sağolun abilerim jant ı şimdilik kapakları çıkarıp siyaha boyayıp kenarına kırmızı şerit çekeyim diyorum sizce nasıl olur yakışırmı ?

Güzel olur ;) ama kırmızı şerit çekme derim ben..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kardeşlerim ne diyorsunuz anlamadım gitti.

blow mlow

bırakın hap yap para kap bu işleri.