Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia III

Fabia III Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 18-04-2018, 23:59:57   #41
skoda fun
ST Üyesi

Ad - Soyad: ahmet erikcin
Otomobil: Fabia III
Ettiği teşekkür: 4
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Fabia 3 aldım bin pişmanım

Alıntı:
coxcomb´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
2015 model ama trafiğe çıkışı 2016 olduğu için garanti bu yılın başında bitti. @skoda fun
Abi keşke gitseydin garanti bitmeden. Komprosörler pahalı oluyor biraz diye biliyorum.
skoda fun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt Dün, 23:20:33   #42
skoda fun
ST Üyesi

Ad - Soyad: ahmet erikcin
Otomobil: Fabia III
Ettiği teşekkür: 4
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 2 Post(s)

Olay arap saçına döndü çık çıkabilirsen işin içinden. Allah sonumuzu hayır etsin.
Bugün Büyükçekmece Skoda beni aradı. Komprosör test makinesi arızası nedeniyle aracımı Haramidere doğuş otoya götürdüklerini söyledi. Bundan sonra doğuş otoyla irtibat kurman gerektiğimi söyledi. Doğuş otoyu aradım aracımın klima komprosorünün geldiğini ancak takılmadan önce ustaların yeni komprosor takıldığında sorunun kesin olarak giderilip giderilmeyeceği ve gelen komporösrün uyumlu olup olmayacağını aynı sorunun çıkarıp çıkarmayacağı hakkında karar verebilmeleri için araca bakıp bazı testleri yapmaları gerektiğini belirtti. Bugün yoğunluk nedeni ile yetişmeyebileceği ve kontrollerin en geç yarın yapılacağı ve bana bugün veya yarın yapılacak işlem ile ilgili olarak bilgi verecekleri belirtildi. Araç henüz 500 km ve sıfır araç olduğu için çok titiz davranmaları gerektiklerini belirtti.

Artı Skoda Merkez tarafından arandım aracımın garantisinin 3 yıla çıkarıldığı ve yaşadığım bu sorundan dolayı ilk iki bakımımım 15 bin ve 30 bin ücretsiz olarak istediğim bir serviste yapabileceğim söylendi.

Rent a car tarafından tarafıma ücretsiz olarak seat ibiza 1.2 otomatik kiralandı ve evime kadar getirildi. 1.2 TSİ motoru ve yakıtını beğendim ama 1.0 kadar performanslı değil ama yakıtı gayet iyi. İbzanın her yerinden ses geliyordu. Havalandırma kanallarının içinden kollu saatlerin saniye kolu her hareket ettiğinde tık tık yaparya sürekli aynı ses vardı.

Ama ben hala mutsuzum ve skoda aldığım için pişmanım....Arabadan soğudum resmen. Sorun çözülmez, aracı aldığımda aynı ses devam eder ya da başka problemler olursa yeni sıfır araç talebinde ya da para iadesi isteminde bulunup mahkeme işlemlerine girişicem. Sonuca ulaşrı mıyım ulaşırım ama 2-3 yılı gözden çıkarmam gerek, çünkü firmalar mahkemelerin verdiği her karar itiraz edip bir üst mahkeme olaya dahil oluyor ve süre uzuyor. Benzer bir dava arkadaşım sıfır aracı için opele açtı 3 yıldır mahkemesi sürüyor.

Konu skoda fun tarafından (Dün Saat 23:36:36 ) değiştirilmiştir..
skoda fun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt Dün, 23:40:53   #43
izmirli öğretmen
ST Gediklisi

Ad - Soyad: sedat gürsoy
Otomobil: Octavia A7 TDI
Ettiği teşekkür: 296
Üye 159 mesajında 189 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)

Bir arkadaş hundai mahkemeye vermişti Şimdi skodacı 5 yıl sürmüştü sonra Aracı aldılar yeni araç parasını iade ettiler.5 yıl bindiği kar kaldı
izmirli öğretmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiket
fabia 3

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil