Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Octavia A7

Octavia A7 Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

Alt 17-01-2019, 11:37:48   #31
Celalsn
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Celal sönmez
Otomobil: Superb III 1.6 TDI
Ettiği teşekkür: 8
Üye 44 mesajında 45 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 5 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: 110km/h dan sonra savrulma, gezinme problemi.

Octavia yı bende bir superb sahibi olarak çok beğeniyorum. Geçen aracımı kavrama değişimi için bıraktığımda 1 hafta makyajlı kasa octavia verdiler ikame olarak. Superb den indiğim içinmi bilmiyorum fakat araç banada çok güvensiz gelmişti.
Celalsn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-01-2019, 22:59:52   #32
ceycey34
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: mehmet ceyhan
Otomobil: Octavia A7 TDI
Ettiği teşekkür: 27
Üye 14 mesajında 17 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 5 Post(s)

Alıntı:
Celalsn´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Octavia yı bende bir superb sahibi olarak çok beğeniyorum. Geçen aracımı kavrama değişimi için bıraktığımda 1 hafta makyajlı kasa octavia verdiler ikame olarak. Superb den indiğim içinmi bilmiyorum fakat araç banada çok güvensiz gelmişti.
Kıyaslama biraz yanlış olmuş gibi. Tabii ki octavia sorunsuz bir araç demiyoruz ama suberple kıyaslamak doğru değil. mercedes E hastta belki S serisi ile suberp kıyaslamak gibi birşey.
Arkadaşarın dediği gibi sorun var gibi ama orta sınıf aile aracı olarak yine de iyi.
Ben de yanlızken 195 km yi gördüğüm oldu ( Konya ankara arası ) hiç gezinme hissetmedim. Ama bir önceki mk2 kasa leon kadarda güvende hissedemedim ( ama o 17 jant geniş yanak idi.)
Ama yazın tatilde konuyu açan @Giunti kardeşimizin bulunduğu ege de ( özellikle izmir çeşme arasında) konya -afyon arasında vs bazı alanlarda rüzgar aşırı olunca bende az da olsa benzer şeyler hissettim ama 110 da değil 130-140 civarında.
Sanırım sadece araç yapısında değil arkadaşın lastik vs de de sorun olabilir.

Konu ceycey34 tarafından (17-01-2019 Saat 23:20:15 ) değiştirilmiştir..
ceycey34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ceycey34 Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Giunti (22-01-2019)
Alt 18-05-2019, 22:15:17   #33
Giunti
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Gökhan Çala
Otomobil: Octavia A7 TSI
Ettiği teşekkür: 35
Üye 6 mesajında 6 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 2 Post(s)

Alıntı:
viperking´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gayet doğru tespitler. Octavia arkada torsiyon çubuk kullanıyor. buna ek olarak LiftBack bir dizayn yapısı var. Ve dikkat ederseniz özellikle yan rüzgarlara maruz kalan gövde panelleri çok büyük ve düz.

Bende 2013 makyajsız kasası vardı. Ve virajlarda savrulmasa da arka kısım hep kopacak hissiyatı yaşatırdı. Ayrıca sert rüzgarlarda arabanın gezindiğini hissederdim. Normal koşuularda bile virajda gaz açtığımda hep tedirgin oldum ve ya fren yaptım ya gazdan kestim.Biraz olsun sorunu çözer diye daha sert ve kısa olan spor yay aldım. Ancak buna rağmen sorun tam olarak çözülmedi. Sizinki de büyük ihtimalle çözülmeyecek

Aynı koşullarda kullandığım Passat B8, BMW E90 ve Mercedes W204 de hiç bu tür problemleri yaşamadım. Bu 3 lü arasından rüzgardan en çok etkilenen yine Vw di.

Üretim maliyeti ve yakıt ekonomisi adına araç hafifletip, bağımsız süspansiyon yerine torsiyon koyunca durum maalesef bu şekilde oluyor.
Sizce, superb de de aynı sıkıntıyı yaşar mıyım? Tesekkürlrr

Alıntı:
dryusufbal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yüksek amortisör kalitesiz salıncak kötü viraj denge demiri dik yanal direkler kötü rüzgar direnci birde sert lastikler. açıkçası bazı araçların neden pahalı olduklarını bazı ince ayrıntı detayları öğrendikten sonra anlıyorsun. araçın birşeyi yok dostum octavia projesinin sorunları bunlar amortisör geniş lastik ile kısa vadeli çözüm bulabilirsin
Hocam, selamlar, ankaradasınıZ sanırım. Aracımla ilgili gezinme problemine ankarada nerde baktırabilikirim. Tesekküler

Alıntı:
viperking´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gayet doğru tespitler. Octavia arkada torsiyon çubuk kullanıyor. buna ek olarak LiftBack bir dizayn yapısı var. Ve dikkat ederseniz özellikle yan rüzgarlara maruz kalan gövde panelleri çok büyük ve düz.

Bende 2013 makyajsız kasası vardı. Ve virajlarda savrulmasa da arka kısım hep kopacak hissiyatı yaşatırdı. Ayrıca sert rüzgarlarda arabanın gezindiğini hissederdim. Normal koşuularda bile virajda gaz açtığımda hep tedirgin oldum ve ya fren yaptım ya gazdan kestim.Biraz olsun sorunu çözer diye daha sert ve kısa olan spor yay aldım. Ancak buna rağmen sorun tam olarak çözülmedi. Sizinki de büyük ihtimalle çözülmeyecek

Aynı koşullarda kullandığım Passat B8, BMW E90 ve Mercedes W204 de hiç bu tür problemleri yaşamadım. Bu 3 lü arasından rüzgardan en çok etkilenen yine Vw di.

Üretim maliyeti ve yakıt ekonomisi adına araç hafifletip, bağımsız süspansiyon yerine torsiyon koyunca durum maalesef bu şekilde oluyor.
İyi ve tecrübeli bir kontrol için hangi servis yanda ustayı öneririsiniz? Tesekkğler.
Giunti isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-05-2019, 18:26:47   #34
viperking
Super ST Üyesi

Ad - Soyad: Can Yucebas
Otomobil: Mercedes
Ettiği teşekkür: 247
Üye 790 mesajında 1,227 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 25 Post(s)

Superb de ayni sikintilari yasayacaginizi sanmam cunku daha agir ve oturakli bir arac. Ama bu buyuklugunden dolayi octavia kadar da atak olmayacaktir.
viperking isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil