Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Octavia A5

Octavia A5 Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 05-07-2018, 13:59:12   #1
ErzeyOcti
ST Üyesi

ErzeyOcti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Niyazi ÇEKİÇ
Otomobil: Octavia A5 1.6 MPI
Ettiği teşekkür: 7
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Unhappy AKS Kafası Değişti Ses Devam

Merhaba,

2 gündür forumlardayım şimdi bir başka problem ve sanırım en pahalı olan sorunum bu ;

- Aracımla sola veya sağa doğru döndüğümde (gaza yüklendiğimde) gelen bir vuruntu sesi ve yavaş ve orta dönüşlerde TAK TAK sesi vardı,

ilk iş bi rotçuya gidip alt takım kontrolü yaptırdım (ama ne kontrol:/)

Rotçu? Arkadaş: Abi sıkıntı yok salıncak arka fişeklerin değişmesi gerekli dedi o esnada sanayide aracımı götürdüğüm bi usta vardı o da oraya geldi tesadüen aracın altına bakıp sol aks kafası sorunlu değişmesi gerek dedi ..

Neyse aldık parçaları değiştirdik ama 2 sorunum da hala devam ettiğini görünce diğer forumlar ve kendi forumumuz olsun biraz araştırdım;

*Bir kısmı rot rotil z rot diyor mantıklı gelmiyor açıkçası
*Bir kısmı amortisör üst bilya diyor
*Bir kısmı motor kulağı diyor
*Bir kısmı komple aksleri değiştir diyor.

Neyse aksleri değiştiren tanıdık ustanın yanına öğle arası uğradım aldım yanıma sorunu direkt tatbik etmesi için aynı vuruntu sesini duyunca dedi ki bi kasıntı var araçta bu darbe almış araçların şaselerindeki ayarsızlıktan kaynaklanır o yüzden çok parça değiştirsende çözemezsin dedi ve içime hiç sinmeden çıktım geldim.

SORUM ŞU ARKADAŞLAR: Benim aracım için ne alınmalı nasıl yapılmalı ki çözüme kavuşssun paradan geçtim aracı yakacam sanırım. Almanların bu kadar kalitesiz arabası parçası varsa kimse fiata laf etmemeli bence..

Konu ErzeyOcti tarafından (05-07-2018 Saat 14:18:08 ) değiştirilmiştir.. Sebep: ek bilgi
ErzeyOcti isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil