Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Yeti

Yeti Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 21-10-2018, 03:01:31   #361
miyop
Kıdemli ST Üyesi

miyop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Kerem Kurluva
Otomobil: Yeti 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 79
Üye 171 mesajında 299 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 74 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Bugün aracınız için ne yaptınız?

Bugün, aracımı yıkarken kullanmak üzere, köpük pompası imal ettim.
Halihazırda kullandığım, 1 lt kapasiteli (Epoca) pompa, aracın tamamını yıkarken biraz yorucu olmaktaydı.

Bir adet 5lt kapasiteli kollu ilaçlama pompasını edindikten sonra, üzerinde bir takım modifiyeler yaparak, köpük pompasına dönüştürdüm.

Netice, benim için gayet tatminkar oldu. Ancak,işlemlerden sonra ne video, ne de fotoğraf çekecek halim ve vaktim kalmadı.

Yapılan işlemleri kısaca özetleyeyim, görsel detayları da bilahare veririm artık..

- Jet memesini değiştirme
(mevcut nozulun yerine, daha önce edindiğim, 110-03 tabir edilen nozul takıldı)

- Jet ucu ve tetik mekanizması arasındaki uzatma çubuğunu iptal etme
(Birleştirme parçalarından bir tanesini dremel ile kesip bir rakor elde ettikten sonra, bununla, jet ucunu taşıyan parça ile tetik mekanizmasını birleştirdim)

- Tank içindeki emiş hortumuna delik açma (hortumun tanka eklendiği noktanın, 2 cm kadar altında, toplu iğne çapında bir tane delik açtım)

- Bulaşık süngeri keçesi kullanarak iki adet filtre oluşturdum (Bir tanesini dairesel olarak kesip, jet memesinin arkasına, bir tanesini de 2x2 cm olarak kesip, rulo yaparak, tetik mekanizmasına eklenen boru parçasına yerleştirdim)

Köpük kıvamını tutturmak için, iki aşamalı olarak deneme yanılma yapmak gerekiyor.

Bunlardan birincisi, şampuan/su oranı, ikincisi de keçe filtreler konusunda oluyor.

Şampuan oranı konusunda, 1/10 güzel sonuç veriyor.

Keçe filtrelerin adedi, ebatları ve yerleşim yerleri konusunda, bu şampuan oranı için en uygun kıvamı, yukarıdaki son maddede belirttiğim filtre detayları ile yakaladım.

Daha ekonomik şampuan oranları için, biraz daha deneme yapmak gerekecek sanırım.
miyop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
miyop Nick'li üyemize bu mesajı için 2 üyemiz teşekkür etmiş
Batistuta (Dün), Umut Yeti (Dün)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil