Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia III

Fabia III Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 16-04-2018, 22:28:54   #21
coxcomb
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Hakan Kurt
Otomobil: Fabia III TSI
Ettiği teşekkür: 47
Üye 86 mesajında 113 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 27 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Fabia 3 aldım bin pişmanım

bu ses benim araçtan da geliyo ama servise falan götürmedim bir senedir öyle kullanıyorum. garanti de bitti şu saatten sonra götüremem de. kim bilir ne kadar fiyat çıkarırlar
coxcomb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2018, 23:15:50   #22
skoda fun
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: ahmet erikcin
Otomobil: Superb III 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 4
Üye 5 mesajında 5 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 3 Post(s)

Alıntı:
ecz.taha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
özaydın skoda candır. inşallah böyle devam ederler
Servis hakkında bilgim yok ilk kez gittim. İhşallah kaliteli hizmet veriyorlardır ve ustaları tecrübelidir. Bakalım benim araçtaki ses sorunun kaynağını doğru tespit edebilecekler mi?

Konu skoda fun tarafından (16-04-2018 Saat 23:25:54 ) değiştirilmiştir..
skoda fun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2018, 23:17:22   #23
skoda fun
Kıdemli ST Üyesi

Alıntı:
coxcomb´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu ses benim araçtan da geliyo ama servise falan götürmedim bir senedir öyle kullanıyorum. garanti de bitti şu saatten sonra götüremem de. kim bilir ne kadar fiyat çıkarırlar

Bence servise götür, yaptırman şart değil ya, sorunu öğren en azından bakalım sana ne dicekler.

Bugun arkadaşın 1.2 fabiasına bindim ondaki ses sürekli bir vınnnnnn sesi idi

Konu skoda fun tarafından (16-04-2018 Saat 23:26:41 ) değiştirilmiştir..
Alt 16-04-2018, 23:36:34   #24
coxcomb
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Hakan Kurt
Ettiği teşekkür: 47
Üye 86 mesajında 113 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 27 Post(s)

Alıntı:
skoda fun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence servise götür, yaptırman şart değil ya, sorunu öğren en azından bakalım sana ne dicekler.

Bugun arkadaşın 1.2 fabiasına bindim ondaki ses sürekli bir vınnnnnn sesi idi
bende tam sizinkiyle aynı ses. klima sisteminde ön konsola en yakın fan pervanesi var bildiğim kadarıyla. onun işçiliği dandik olduğu için dönerken ses çıkarıyor olabilir diye düşündüm. sizin durumunuza göre ben de bir yol izleyeyim.
coxcomb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2018, 23:44:27   #25
skoda fun
Kıdemli ST Üyesi

Alıntı:
coxcomb´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bende tam sizinkiyle aynı ses. klima sisteminde ön konsola en yakın fan pervanesi var bildiğim kadarıyla. onun işçiliği dandik olduğu için dönerken ses çıkarıyor olabilir diye düşündüm. sizin durumunuza göre ben de bir yol izleyeyim.
Benim araçtaki ses videoda da gördüğün gibi klima ve fan çalışmıyorken de geliyor.

NOT:FAN PERVANESİ SAĞ YOLCU TARAFINDA TORPİDONUN ALT İÇ KISMINDA

v kayısına baglı parçalardan gelen bir ses bence

Büyük ihtimalle 1-gergi rulmanı bilyaları 2-klima komprosor kasnağı
Diğer bir ihtimal sarj dinamosu, devir daim, en korktuğum ihtimal de volant kasnağı ya da triger, tabi benim tahminim bakalım servis ne diyecek.

Benzin hortumu fun motorundan kaynaklı bir ses olmadığına eminim.

Konu skoda fun tarafından (16-04-2018 Saat 23:48:21 ) değiştirilmiştir..
Alt 17-04-2018, 00:26:24   #26
forjust1day
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Tuna İŞGÖREN
Ettiği teşekkür: 1
Üye 22 mesajında 37 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 8 Post(s)

Alıntı:
skoda fun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün servise gittim sorunum ile ilgili olarak aracı bıraktım. Arkadaşın belirttiği servis bülteni sordum, öyle bir bülten vs gelmediği uydurma haber olduğunu söyledi servis müdürü.
Bakalım sesin kaynağını bulup çözebilecekler mi?
Skoda Yüncüler bu şekilde bilgi verdi bana hocam
forjust1day isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-04-2018, 18:36:36   #27
skoda fun
Kıdemli ST Üyesi

Alıntı:
forjust1day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Skoda Yüncüler bu şekilde bilgi verdi bana hocam
skoda özaydın büyükçekmece böyle bir bülten gelmedi dedi. Genel olarak araçlarda klima ile ilgili bir sorun var vs de demedi. Dün aracı bıraktım bugün kontrol bile etmemişler yarın bakacaklarmış, acayip sinir oldum. Sorunun kaynağını bulup çözeceklerini de tahmin etmiyorum ama araç garantide diye servise bırakmamazlık ta yapmak istemedim.
Alt 17-04-2018, 22:30:39   #28
ismail91
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: İSMAİL
Ettiği teşekkür: 27
Üye 12 mesajında 13 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)

Bugün aracı servise götürdüm ve konuyla ilgili önemli bilgiler aldım. Sizlerle de paylaşmak istedim. Bir usta ile birlikte araca girip sesi dinledik. Daha önce de başka bir usta ile birlikte test sürüşü de yapmıştık sesi duyabilmek adına. O usta hem benim ses kaydımı dinlemişti hem de test sürüşünde gelen sesleri dinlemiş, normal demişti. Bu usta klima konusuna çok daha hakim biriydi. Ses kaydını dinlettim, beraber araca geçtik. Araç park halinde iken bile hafif gaz verip sesleri dinleyerek sorunu tespit etti. Zaten servislere teknik bülten de ulaşmış. 1.0 TSI'larda kullanılan özellikle bir marka ( adını şu an hatırlamıyorum, S ile başlayan bir ismi vardı) klima kompresörlerinde böyle bir ses problemi varmış. Onları başka bir marka ile değiştiriyorlarmış. Benim sesi dinleyince de sorunun o olduğunu anladı. Aracı gelecek hafta bırakacağım ve kompresör değişimi yapılacak. Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar da servislerini biraz zorlasınlar. Birkaç farklı servis bu bülten olayını doğruladı ve sorunu kabullendi. Eğer inkar edenler varsa zorlamak gerekiyor. Kompresör değişimi sonrası nasıl bir sonuç aldığımı da paylaşırım.
ismail91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-04-2018, 23:08:29   #29
Bilgic
Nová Fabia III Combi

Bilgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Bilgiç
Ettiği teşekkür: 195
Üye 323 mesajında 430 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 70 Post(s)

Alıntı:
ismail91´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün aracı servise götürdüm ve konuyla ilgili önemli bilgiler aldım. Sizlerle de paylaşmak istedim. Bir usta ile birlikte araca girip sesi dinledik. Daha önce de başka bir usta ile birlikte test sürüşü de yapmıştık sesi duyabilmek adına. O usta hem benim ses kaydımı dinlemişti hem de test sürüşünde gelen sesleri dinlemiş, normal demişti. Bu usta klima konusuna çok daha hakim biriydi. Ses kaydını dinlettim, beraber araca geçtik. Araç park halinde iken bile hafif gaz verip sesleri dinleyerek sorunu tespit etti. Zaten servislere teknik bülten de ulaşmış. 1.0 TSI'larda kullanılan özellikle bir marka ( adını şu an hatırlamıyorum, S ile başlayan bir ismi vardı) klima kompresörlerinde böyle bir ses problemi varmış. Onları başka bir marka ile değiştiriyorlarmış. Benim sesi dinleyince de sorunun o olduğunu anladı. Aracı gelecek hafta bırakacağım ve kompresör değişimi yapılacak. Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar da servislerini biraz zorlasınlar. Birkaç farklı servis bu bülten olayını doğruladı ve sorunu kabullendi. Eğer inkar edenler varsa zorlamak gerekiyor. Kompresör değişimi sonrası nasıl bir sonuç aldığımı da paylaşırım.
Kompresörün markası SANDEN olabilir. İş makinelerinde de bu marka kullanılıyor. Endonezya üretimi biraz basit bir kompresör. Eğer marka oysa ses problemi doğaldır

Bu arada benim 1.2 TSI Fabia'da ses yok. Ya da ben duymuyorum
Bilgic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-04-2018, 00:05:18   #30
skoda fun
Kıdemli ST Üyesi

Alıntı:
ismail91´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam istdaki hangi servise gittiğini yazarsan çok sevinirim. Buyukcekmece ÖZAYDIN SKODA gittiğimde bana bülten falan yok yalan dedi. Bakalım yarın aracı test etsinler bana ne dicekler ona göre hareket edicem.

Neden haftaya bırakıcaksın? Aracı bırakın yeni marka komprosörü takalım demediler mi?
Komprosör ellerinde mi yokmuş? şipariş mi verdiler? Yoksa sen mi müsadi değildin aracı bırakmak için

Konu skoda fun tarafından (18-04-2018 Saat 15:31:14 ) değiştirilmiştir..

Etiket
fabia 3

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil