Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Octavia A7

Octavia A7 Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 27-12-2018, 16:23:22   #21
Stigmata
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Faruk
Otomobil: Rapid TDI
Ettiği teşekkür: 6
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 3 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Vernik atması problemi

Alıntı:
bayrakcı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aynı sorunu bende yaşıyorum her yıkamada artarak devam ediyor servise götürdüm boya atması olarak nitelediler fabrikadan ve servisten birkaç defa arayıp boya yapalım size bir iki bakıö jesti yapalım dediler kabul etmedik dava açmayı düşünüyüruz bu konuda ilgili arkadaşlarla yardımlaşmak istiyorum
Merhaba,
Ben direkt bu konuyu yurt dışına yazdım. Onlar da yine Yüce Oto'ya yönlendirdiler. Sonra Yüce otodan aradılar. 2 bakım ve boyadan başka birşey vermiyorlar. Sonrasında servis yine aradı ve gelin görüşelim dediler. Boya + 2 bakımdan fazlasını vermiyorlar dedi servis de. Bunu telefonda yinelediler. Ben de boyattırdım peki sonra başka bir parçada olursa ne olacak dediğimde cevap veremiyorlar. Hafta sonu bir görüşecez servis ile yüz yüze bakalım.
Stigmata isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-12-2018, 22:41:17   #22
**SEMİH**
ST Gediklisi

**SEMİH** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Semih
Otomobil: Rapid TSI
Ettiği teşekkür: 381
Üye 289 mesajında 375 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 7 Post(s)

Diğer ülkelerde bu sorun yok mu? Nasıl bir çözüm sunuyorlar öğrenmek gerek. Tabi her ülkenin araç konusunda ticari dinamikleri farklıdır. Boya +2 bakım diğer ülkelerde tüketici yarırına bile gözükebilir ama Türkiye için durum bambaşka. Olması gereken tüm modellerde benzer dökülmelere minimum 10 yıl garanti ve boya sonucu oluşan değer kaybının ödenmesi şeklinde olmalıdır. Dava açmak isteyen varsa en makulü budur. 2 bakım 2000 tl desek kaput boyalı desen araç değeri -2500 tl. Diğer parçalar da patlayacak bomba gibi beklemede. Benim aracımda yok ama yarına olmayacak diye birşey yok 3 yılı da doldurdu. Boya garantisi de yok. Yarın bir şey olunca emsal karar olmalı hepimiz için.
**SEMİH** isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-01-2019, 19:09:46   #23
Stigmata
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Faruk
Otomobil: Rapid TDI
Ettiği teşekkür: 6
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 3 Post(s)

Alıntı:
bayrakcı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aynı sorunu bende yaşıyorum her yıkamada artarak devam ediyor servise götürdüm boya atması olarak nitelediler fabrikadan ve servisten birkaç defa arayıp boya yapalım size bir iki bakıö jesti yapalım dediler kabul etmedik dava açmayı düşünüyüruz bu konuda ilgili arkadaşlarla yardımlaşmak istiyorum
Merhava, bir aksiyon aldınız mi? Bugün tekrar aracımı yikattim. Başka bölgelerde de ufak çaplı yerlerde olduğu u gördüm de. Siz bir işlem yaptınız mı?
Stigmata isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil