Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey

Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey (http://www.skodaturkey.com/index.php)
-   Octavia A5 (http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?f=12)
-   -   A5 fsi motor forever diyenler buraya (http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=12868)

raan 11-05-2011 21:46:20

A5 fsi motor forever diyenler buraya

Arkdaşlar ilk aracım 2004 elegance 1.6 mpı motordu onu sattıktan sonra Lpg yede herzaman soğuk baktığımdan 2008 Elegance 1.6 FSI motor aldım ancak araştırdığım bazı yerlede Fsı kötüleniyor...Bence eski arabama göre çekişi ve yakıt tüketimi az gibi
ancak daha sağlıklı bir izlenim elde edecek kadar Km yapmadım.Bundan dolayı formdaki FSI cılrı ve yakıt tüketimlerini merak ettiğimden görüşlerinizi bekliyorum.

octavia5 11-05-2011 22:35:20

Cevap: A5 fsi motor forever diyenler buraya

lpg bana göre değil diyenlere şiddetle tavsiye ettiğim bir motor türüdür.. kendi aracımda fsi motordur.. mpi motora oranla biraz daha performanslı, torku biraz daha yüksek, motor sesi daha az ve yine mpi a göre biraz daha az yakan özelliklede otobanda sürüş keyfine diyecek sözüm olmayan bir motor türüdür.. bunun yanısıra triger kayış derdi olmayan, her araçta olduğu gibi periyodik bakımları zamanında ve gerektiği gibi yapıldığı taktirde hiçbir sorun çıkartmayan motordur. ender olarak fsi'ın sorunlu olduğu söylenlesede bu söylentiden ibarettir çok samimi söylüyorum çünkü kendim bu fsi motoru yıllardır kullanıyorum.. octavianın mpi ve fsi motorları performans arayanlar için hayal kırıklığı yaratır, bu araçlar bana göre güvenliği kendi sınıfında rakiplerine oranla daha iyi durumda olan, alman teknolojisi sağlam bir motora sahip tam bir aile arabasıdır

octavia5 12-05-2011 21:49:13

bir tek bende fsi motor var herhalde dermişim :aman:

raan 15-05-2011 21:30:56

valla bide bende var herhalde FSI araç...:bnn:

mdindas 15-05-2011 23:01:57

bende 2011 a5 mpı clasik var

müthiş bir motor. olmasaydı çoktan terk edilmişti.
lovato lpg de taktırdım. mis gibi oldu. lpg ye süper uyum. gaz 2,20 tl ve km de 215 krş yakıyor ve dahada düşecek daha 4 bin km de tepesinden inmiyorum . 13 senedir lpg kullanıcısıyım. bir defa lpg sistemi sayesinde hayatta kaldım. araba pert biz beş kişi sağ. hemde fiat uno. satılmaz dedikleri 2007 a5 imi bi hafta sürmedi satmam. şimdilik düşüncem yok ama bunuda satmaya kalksam gene bi hafta sürmez.

fenomen 16-05-2011 22:00:09

Arkadaşlar bende böyle bir topik düşünüyordum ammavelakin hoca önce a5 ciler diye ayırdı sonra birde fsi'ciler diye ayırdı demesinler diye sabrediyordum ki imdadıma yetiştiniz benden fazla yaşayacak topiği açan.
Ben uzun bir soruşturma sonrasında(topiğim bestseller yaptı"araba tavsiyelerinizi bekliyorum"topiğim)fsi motorda karar kıldım,lpg dezavantajına rağmen,ama hayal kırıklığı yaşamadım Allah'a şükürler olsun.İlerde n'olur onu bilemem,3 şubattan bu yana 3000km yapmışlığım var yaklaşık olarak sorunsuz kullanıyorum.benden önceki eleman 10/40 motor yağı kullanmış ben ilk bakımda 5/30 mobil yağ düşünüyorum.Şu ana kadar bi ilk aldığımda 95 oktan kullandım birde bu ay yarım depoyu 95 oktanla fulledim.sorunsuz şimdilik.Ayrıca akşam 57 km lik rampalı/düz yol karışımı yolda 6.4lt yaktı yani 27 krş,biraz önce 10 kmlik yoldan geldim 6.7 lt.idi.lpg şimdilik zaten takılmıyor sonu ne olur ar-ge çalışmalarının ama şu anki yakıtından memnunum dedikleri gibi korkulacak bişi değilmiş.

octavia5 16-05-2011 23:42:43

fenomen 97 oktan kullanmanı tavsiye ederim o araçta.. fsi'da katalizör 2 tane haberin olsun.. biri gitmezse diğeri gider ama eninde sonunda gider benden demesi ;)

fenomen 17-05-2011 00:30:08

Alıntı:

octavia5´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 231317)
fenomen 97 oktan kullanmanı tavsiye ederim o araçta.. fsi'da katalizör 2 tane haberin olsun.. biri gitmezse diğeri gider ama eninde sonunda gider benden demesi ;)

:ok::+1::+1:

raan 18-05-2011 20:18:21

evet arkadaşlar FSI cılar içinsöylüyorum..bence kesinlikle 97 oktan ve 5/30 mobil veya shell tercihimdir.

fenomen 18-05-2011 22:07:25

Alıntı:

raan´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 232090)
evet arkadaşlar FSI cılar içinsöylüyorum..bence kesinlikle 97 oktan ve 5/30 mobil veya shell tercihimdir.

:ok::ok::+1:

Saat: 12:33:25