škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.0 TSI DSG E-TEC yakıt Tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boccaccio

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın yakıtından çok memnunum, 2000km oldu alalı, tam olarak 7 lt ortalamam var, çoğunlukla ankara şehiriçi kullanıldı, 2 kez boluya gittim. Mild hibrit dur kalk trafikte de çok işe yarıyor bence 7.5 dan üstünü görmedim sıkışık trafikte,

Hele ki yelken modu kullanırsan uzun yolda 5-5.5 larda rahat geziniyorsun. Bence yakıt olarak dizeli asla aratmayacak bir performans.

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aksaray Ankara yaklasik 250 km. 5.9 lt.

Hız sabitleme açık durumda bu şekilde kapalı olsa daha az yakacak.

Şehir içine girince 5.8 e düştü:)

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben çok memnunum. 1.6 Benzinli Ford Focus Atmosferik motor ile 6.5 - 7 Lt. yakıyordu aynı yolda.

GİDİŞ

DÖNÜŞ

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstanbul-Ankara-Konya-Silifke güzergahında yaptığım yaklaşık 950 km yolda 5.3 lt ortalama ile seyahat ettim. Bence gayet makul bir değer benzinli bir araç için. İlk depo 50,18 lt yakıt aldı. Yol bilgisayarına göre yolculuk sırasındaki hesaplamayla toplam 975 km mesafe gösterdi.

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıt aldıktan sonraki toplam kat edilebilen mesafe ise 990 km olarak görünüyor.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Veriler benzinli araçlara göre gerçekten güzel. Ortalamalar 6 lt ve altında. Ancak daha önce de yazmıştım, Mild Hybrid in açıkçası ben pek farkını göremiyorum bu değerlerde. Neden diyecek olursanız 1,4 Tsi Act 150 Hp 1500 kg SuperB ile bende aynı değerleri çok rahat görüyorum. Yukarıda ortalama hızınız 77 km gösteriyor. Bu demek oluyor ki uzun yolda kullanmışsınız. Ben 5,5 lt leri dahi gördüm uzun yolda. Bu motordan beklentim 5 lt bandında tüketim göstermesiydi açıkçası. (Bu arada şehiriçi ortalamam 8 lt)

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda kullandım evet. Yaklaşık 100 kg artı yük vardı. Ortalama hız 90 km yazıyor. Fotoğraf paylaşmak istedim ama kalitesinden dolayı kabul etmedi mesaj kısmı. Zaten fabrika değeri yakalamak hangi araç olursa olsun mümkün değil. Hybrid desteği 950 km yolda toplamda 50 km ancak olmuştur. Çünkü ayağınızı frene yada gaza bastığınız an devreden çıkıyor. Bu arada aynı yolu 1.6 Passat TDI DSG araç ile 5.1 lt ortalama ile gelmiştim. Üstelik fabrika verisi şehir dışı 3.8 lt gösteriyordu. En azından diğer markalara göre VW grubu benzinli araçlarda gayet az yakıyor.

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sürüş verileri böyle
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2021, 14:07:45 Gönderen: Özkan Demir »

Çevrimdışı Zeki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba.yeni kayıt oldum. İsmim Zeki. Aracımı 4 ay oldu alalı. Batman dan İzmir e yaklaşık 3500km yaptım. 1.350 TL yakıt aldım bilginiz olsun dedim. Araçta 4 yetişkin 2 çocuk ve bagaj dolu halde gittim

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1000 km. gidiş dönüş yaptım. 2000 rakımlı 2 tane dağ ve virajlı yollar. giderken 5.7 lt.; dönüşte 6,6 yaktı. 120 km. sabitleme ve klima sürekli açıktı.

Bu arada 1.0 gitmez diyenlere selam olsun. Araç bu dağlarda 119 demiyor. Ta ki önünüze LPg'li ya da dizelli çıkmazsa :)
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2021, 00:58:14 Gönderen: BOZKURT06 »

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar aracı alalı yaklaşık 1.5 ay oldu 2300 km yaptım bu süreçte, istanbul kayseri arası toplam 950 km bunun 100 km si ağır şehir içi trafik, kalanı istanbul kayseri yolu ilk 300 km hariç çok tempolu kullanım son hız denemesi dahil (212 km/s),  6,5 lt/100 km, 1350 km şehir içi dikkat etmeden normal kullanım 6,9 lt / 100 km ortalama

Çevrimdışı osahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Gelişim
Çok iyi ortalamalar 👌🏻👊🏻
Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim adresi - https://www.kendinigelistir.com/

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Güncelleme 250 km, 99km/s ortalama hız, klima açık, 5,3lt/100km

Çevrimdışı Mr.Ozegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
15.450km notlarım

Ankara Aydın arası klima açık tek şoför yolcu ve yük yok hız sabitleme 120kmh.

Ortalama tüketim 5.0lt/100km

Ankara Niğde arası klima açık yolcu sayısı 2 bagaj iki valiz hız sabitleme 200kmh.

Ortalama tüketim 7.5lt/100km.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Yakıtından çok memnunum.
1.0 TSİ mild hybrid olmayan motoruda kullandım geçmişte kesinlikle ondan az yakıyor (hybridsiz motordan).
1.0 özellikle de şehir içi kullanımda biçilmiş kaftan (benzinliler içinde)