škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdtzr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;658940
Adblue yakıta karıştırılmıyor ha, beraber koyuluyor derken aynı yere koymayın :) Kendi deposu ve ayrı kapağı vardır onun. Araç sıfırsa vardır zaten bir miktar. Hiç olmaması imkansız, motor çalışmaya izin vermezdi.

Kaput filmini, iyi bir film yaptırmayacaksanız hiç uğraşmayın. Cam filmini de Llumar veya Ziebart markalarından birinden yaptırın. İçi döşeme koyu renk ise çok koyu ton karanlık yapar ama açık döşeme rengiyse bir tık koyu tonda film çektirin.

İlk zamanlar nelere dikkat etmeniz gerektiğini, forumda biraz konular arasında dolaşın zaten arkadaşlar bol bol yazmış.

Merhaba,

Evet adblue ayrı yere konduğunu biliyorum :) ekranda 5000 km yazıyor. Sanırım içindeki adblue ile gidecek km o. 200 km falan oldu hiç düşmedi o değer, o yüzden şüpheye düştüm.

Koyu renk içi, dediğiniz gibi en koyu yaptırmayı düşünmüyorum zaten. Önlere 1 tık daha açık yaptırabilirim hatta. Solargard yaptırabilirim. Diğer markalardan da fiyat aldım, aşağı yukarı aynı gibi zaten.

Kaput filminden vazgeçtim. Daha önce yine sıfır Leon almıştım , ona yapmıştım. Bir artısını göremedim açıkcası.
Dediğim gibi daha önce yine sofor VAG grubu araç kullandığım için az çok biliyorum. Boş kaldıkça foruma da göz gezdiriyorum.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: mdtzr;658941
Merhaba,

Teşekkürler.

öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

adblue için gösterilen menzil tahmini menzildir, aracı kullanış şeklinize göre o miktar değişecektir. ben ilk aldığımda 5000 km gösteren adblue menzili yaklaşık 12bin km kadar gitti. ihtiyaç ve yol durumuna göre menzil 1000 km kaldıkça gidip doldurtuyorum adblueyu.

Cam filmi için llumar ve 3m genel önerilen markalar, ancak arkadaşların da dediği gibi işçilik çok önemli. ve sıkıntı çıkarsa sonrasında garantileri de önemli.

önceki aracım octaviada kaput filmi vardı. daha ilk uzun yolumda bir kaç kez bir kamyonun fırlattığı taşların zararını engelledi. ama bir taşta üst sol tavana geldi çizdi orayı. ki en yakın kamyona belki de 100 metre vardı aramda kurşun gibi geldi namussuz :)

Çevrimdışı mdtzr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;658951
öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

adblue için gösterilen menzil tahmini menzildir, aracı kullanış şeklinize göre o miktar değişecektir. ben ilk aldığımda 5000 km gösteren adblue menzili yaklaşık 12bin km kadar gitti. ihtiyaç ve yol durumuna göre menzil 1000 km kaldıkça gidip doldurtuyorum adblueyu.

Cam filmi için llumar ve 3m genel önerilen markalar, ancak arkadaşların da dediği gibi işçilik çok önemli. ve sıkıntı çıkarsa sonrasında garantileri de önemli.

önceki aracım octaviada kaput filmi vardı. daha ilk uzun yolumda bir kaç kez bir kamyonun fırlattığı taşların zararını engelledi. ama bir taşta üst sol tavana geldi çizdi orayı. ki en yakın kamyona belki de 100 metre vardı aramda kurşun gibi geldi namussuz :)

Teşekkürler hocam, bakalım bizim adblue ne kadar gidecek. Taş gelme olayı tamamen şans. Trafikte herşey şans aslında :)

Çevrimdışı TeneT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Ankara'da iyi rot ayarı yapan bir yer tavsiye edebilir misiniz? Araçta hafif bir sola çekme eğilimi var ve ayrıca direksiyonu sağa doğru döndürdüğümde sola nazaran hafif bir zorlanma hissediyorum. Yetkili servisten (hepsini denemedim) maalesef hiç memnun kalmadım. O yüzden bu işi ciddi anlamda iyi yapabilen bir yere ihtiyacım var.

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 model 18.000 binde Skoda superb style aracımı rutin bakımı şubat 2021 tarihinde Gaziantep parlar Skoda yetkili servisinde yapıldı. Bakımdan sonra aracım da rolanti de motorda titreme olmaya başladı bu titreme koltuklardan dahi hissediliyor. Bu şikayetle 4 defa aynı servise başvurdum sorunum çözülmedi. En son gittiğim de bu araçların çalışma şekli böyledir diye mantıksız bir cevap verildi ki bu şikayetim bakımdan sonra oluştu. ne tavsiye edersiniz

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Titremenin çokça sebebi mevcuttur. Ama ilk ateşleme sisteminden başlanır genelde. Buji, bobin ve kabloları kontrol ettirebilirsiniz. Maalesef servisler artık bu tutumda çalışıyorlar. Sorun çözmekten ziyade kolay para kazanma, baştan savma, ukalalık taktiği. Uzun senelerdir yetkilide bakım yaptırmıyorum yaptırmamda...

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Titremenin çokça sebebi mevcuttur. Ama ilk ateşleme sisteminden başlanır genelde. Buji, bobin ve kabloları kontrol ettirebilirsiniz. Maalesef servisler artık bu tutumda çalışıyorlar. Sorun çözmekten ziyade kolay para kazanma, baştan savma, ukalalık taktiği. Uzun senelerdir yetkilide bakım yaptırmıyorum yaptırmamda...
servis hepsini kontrol ettik diyor problem gözükmüyor diyorlar boğaz kelebeği geliyor aklıma yapar mı bilmiyorum

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi çokça sebebi olabilir. Usta birinin inceleyip bakması lazım. Boğaz kelebeği olabilir, motor almaması gereken bir yerden hava alıyor olabilir, aldığınız yakıttan olabilir vb vb...

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi çokça sebebi olabilir. Usta birinin inceleyip bakması lazım. Boğaz kelebeği olabilir, motor almaması gereken bir yerden hava alıyor olabilir, aldığınız yakıttan olabilir vb vb...
ilginize çok teşekkür ederim bize sanayii yolları gözüktü galiba

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracım yılbaşında 5.yaş diyecek,üzerindeki akü orjınal.

Özel serviste aküyü ölçtürdüm gücü azalmış kış gelmeden değiştirmeyi tavsiye etti. usta

İnternetten araştırdım ,akü imal tarihi 3 ayı geçmiş akü almayın alırsanız bile 24 saat şarz ederek takın deniyor

Üzerindeki akü Moll   her yerde bulunmuyor

Bende Varta almayı düşünüyorum 70 Amper AGM   

İnternet fiyatı 1400 tl

Görerek almayı düşünüyorum imal tarihi önemli çünkü internete güvenemiyorum

Mutlu ve inci daha uygun

Sizler hangisini tavsiye edersiniz ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Varta, Bosch veya Mutlu alırdım ben de. Bunları kullandım vaktiyle sıkıntı yaşamadım

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım yılbaşında 5.yaş diyecek,üzerindeki akü orjınal.

Özel serviste aküyü ölçtürdüm gücü azalmış kış gelmeden değiştirmeyi tavsiye etti. usta

İnternetten araştırdım ,akü imal tarihi 3 ayı geçmiş akü almayın alırsanız bile 24 saat şarz ederek takın deniyor

Üzerindeki akü Moll   her yerde bulunmuyor

Bende Varta almayı düşünüyorum 70 Amper AGM   

İnternet fiyatı 1400 tl

Görerek almayı düşünüyorum imal tarihi önemli çünkü internete güvenemiyorum

Mutlu ve inci daha uygun

Sizler hangisini tavsiye edersiniz ?

Merhaba. Aracınızı uzun yıllar daha sorunsuz kullanmak istiyorsanız Varta alın. Ama birkaç seneye satma planınız olursa Mutlu iş görecektir.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Merhaba. Aracınızı uzun yıllar daha sorunsuz kullanmak istiyorsanız Varta alın. Ama birkaç seneye satma planınız olursa Mutlu iş görecektir.

Kısmet olursa uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.
Aracım daha 67 bin km.
Ayrıca yeni superblerde dizel  seceneği sadece 2000 motorda var  onunda fiyatı malum..
Benzinli olanlar bile normal daire fiyatında...
Varta almaya karar verdim.
Cevaplar için tşk.

Çevrimdışı zer03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar, nasip olursa SuperB almayı planlıyorum 2015-2016 model.  Tahminen 1.4 TSI Active paket. Kullanan arkadaşlara bir kaç şey sormak istiyorum.

Hız sınırlayıcı sanırsam opsiyonel sunuldu bu pakette, acaba sonradan takılma gibi bir olay oluyor mu ?
Aracı daha almadım 2. el bakıyorum 100bin KM altında olacak şekilde, nelere dikkat etmem gerek kronik arıza vs. ne var ?

Son olarak 1.4 TSI 125hp güç ve yakıt konusunda nasıl ? Çok performans beklemiyorum zaten 1.6 atmosferikten geçeceğim için memnun kalacağıma inanıyorum.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar, nasip olursa SuperB almayı planlıyorum 2015-2016 model.  Tahminen 1.4 TSI Active paket. Kullanan arkadaşlara bir kaç şey sormak istiyorum.

Hız sınırlayıcı sanırsam opsiyonel sunuldu bu pakette, acaba sonradan takılma gibi bir olay oluyor mu ?
Aracı daha almadım 2. el bakıyorum 100bin KM altında olacak şekilde, nelere dikkat etmem gerek kronik arıza vs. ne var ?

Son olarak 1.4 TSI 125hp güç ve yakıt konusunda nasıl ? Çok performans beklemiyorum zaten 1.6 atmosferikten geçeceğim için memnun kalacağıma inanıyorum.

2015 Style paket, 1,4 Tsi, Dsg, Act 150 Hp aracım. 73.000 km de. Hatta ilanda satılık. :) Sitede de mevcuttu. Düşünürseniz bakarsanız detaylara ulaşabilirsiniz.
Araçtan ciddi anlamda memnunum. Hem seri hem kullanıma bağlı ciddi ekonomik bir araç. 125 likerinde sizi üzeceğini sanmam. Manuel olacağından Dsg korkunuzda olmaz.
Dışında sınıfında o paralara alınabilecek en iyi, en geniş araçtır kendisi.
Bakımlı temiz olsun gerisi sorun çıkartmaz.